PROJEKTAS „KNYGA – GERIAUSIAS MANO DRAUGAS“

Priešmokyklinių „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių bendruomenės, drauge darželio logopede – metodininke Rūta Ordiene, minint Knygnešių dieną, vykdė savaitės projektą „Knyga – geriausias mano draugas“.

Puoselėjant pilietiškumą, tautos vienybės idėją, ugdytiniai susipažino su knygnešystės, atkovojusios lietuvišką laisvą žodį, fenomenu. Projekto metu priešmokyklinukai aplankė Raudondvario biblioteką, kurioje dalyvavo teatralizuotoje edukacinėje veikloje: „Susitikimas su knygnešiu“ (Algirdas Lapinskas, 7 klasės Raudondvario gimnazijos mokinys).

Ugdytinių komandinius ir orientacinius gebėjimus atskleidė aktyvi patyriminė veikla „Knygnešio pėdsakais“. Jos metu, bandydami „iššifruoti“ slaptą knygnešių sentenciją, ugdytiniai darželio patalpose (rūsyje, valgykloje, grupėje ir salėje) ieškojo paslėptų žodžių. Tam tikslui jie turėjo pasitelkti skaičiavimo, mįslių įminimo, grupavimo, lyginimo, eksperimentavimo, loginio mąstymo įgūdžius. Pasijautę tikrai sekliais, ugdytiniai su tikra paukščio plunksna ir rašalu užrašė sėkmingai „iššifruotą“ sentenciją „Knyga – geriausias mano draugas“. Šio projekto metu ugdytiniai susipažino su lietuviško rašto istorija, per meninę veiklą, eksperimentavimą, komandinius žaidimus užtvirtino savo žinias ir lavino gebėjimus kritiškai mąstyti apie Lietuvos žodžio laisvę bei valstybės istoriją.

 

Parengė priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Gerda Patinskienė