PROJEKTAS „KUO UŽAUGĘS NORIU BŪTI?“

Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinėje grupėje „Pelėdžiukai“ buvo vykdomas projektas su ugdytinių tėveliais – „Kuo užaugęs noriu būti?“.

Projekto tikslas – bendradarbiaujant su ugdytinių tėvais, susipažinti su įvairiomis profesijomis, jų darbo vieta, priemonėmis, įrankiais.

Projektą pradėjome pokalbiu apie profesijų svarbą, naudą žmogui, gamtai, gyvūnams. Grupėje kalbėjomės apie žmones dirbančius įvairius darbus, apie tėvelių profesijas.

Ugdytiniai vyko į Pauliaus mamos darbovietę – grožio studiją Raudondvaryje „Deivė “susipažinti su kirpėjo ir manikiūristo profesijomis, domėjosi darbo priemonėmis (plaukų formavimo žnyplėmis, žirklėmis, nagų džiovinimo lempa ir kt.). Ugdytiniai tyrinėjo aplinką, patys bandė lakuoti nagų formeles, atliko įvairias nagų formavimo procedūras, kirpo, šukavo „modelio” plaukus.

Ugdytinio Pauliaus tėtis pristatė vairuotojo-ekspeditoriaus profesiją. Darželio lauko edukacinėse erdvėse papasakojo ugdytiniams apie darbo priemones, supažindino su saugos reikalavimais ir mokymais, kuriuos turi baigti vairuotojas-ekspeditorius? Kaip žinoti, kokiu maršrutu vežti krovinius ir kur? Ugdytiniai turėjo galimybę susipažinti, apžiūrėti, pasėdėti, pavairuoti krovininį automobilį, bei pakilti krovininiu automobilio liftu, skaičiavo, kiek telpa ugdytinių ant keliamojo lifto ir automobilio bagažinėje.

Vyko į šalia darželio esančią „Elvijos“ parduotuvę susipažinti su pardavėjos profesija. Parduotuvėje ugdytiniai stebėjo aplinką, patys bandė išpakuoti prekes iš dėžių, padėjo išsirinkti prekes ir pasiūlyti klientams. Atsakingai naudojosi jiems skirtomis darbo priemonėmis.

Vyko į Raudondvaryje įsikūrusią „Geniuko“ kavinę susipažinti su blynų kepėjo profesija. Stebėjo „Krepo“ blynų gaminimo techniką ir patys bandė maišyti tešlą, kepti. Sužinojo, be kokių pagrindinių produktų neiškeptume blynų, kurie dedami gaminant lietinių, mielinių, krepo, mažųjų cereal blynelių tešlą.

Vizito į mūsų darželio „Vyturėlis“ virtuvę, dietisto bei sandėlininko kabinetą metu, ugdytiniai susipažino su virėjo profesija, keliu, kuriuo maistas papuola į virtuvę. Virtuvės darbuotojos parodė virtuvės patalpas, gamybai naudojamus įrenginius ir inventorių. Virėjos nuosekliai papasakojo, kaip verdama košė, kepami kotletai, verdama sriuba. Vaikai stebėjosi dideliais virtuvėje gaminamo maisto kiekiais. Visi pažadėjo stengtis suvartoti visą pusryčių, pietų ir vakarienės maistą, kad jo nešvaistyti.

Ugdytinės Ievos mama padėjo susipažinti su gydytojo profesija. Vaikams darželyje ji papasakojo kokioje gydymo įstaigoje ji dirba, kokias paslaugas teikia pacientams. Ugdytiniai turėjo galimybę pabandyti suteikti pirmąją pagalbą, susipažinti, paliesti, išbandyti gydytojo darbo įrankius.

Ugdytinės Ievos tėtis darželyje pristatė policininko profesiją. Policininkas ugdytiniams pademonstravo, kokie yra pagrindiniai jų darbo įrankiai ir jų funkcijos. Ugdytiniai išbandė, pasimatavo antrankius, policininko kepurę. Kiekvienas ugdytinis gavo dovanų po atšvaitą – saugumo pagalbininką tamsiuoju paros metu gatvėje.

Ugdytiniai vyko į Ainiaus Ąžuolo mamos darbovietę Raudondvario dvare susipažinti su siuvėjo profesija. Domėjosi darbo priemonėmis: adatomis, siūlais, siuvimo mašinomis, įvairiais audiniais.

Ugdytinio Lino tėtis darželyje pristatė, kaip ir iš kokių priemonių gaminamas paukščių namas – inkilėlis. Papasakojo ir parodė ugdytiniams, kokius įrankius naudos gamindamas inkilėlį, supažindino su jų pavadinimais. Ugdytiniai turėjo galimybę paimti į rankas plaktuką, pjūkliuką, reples, oblių, su jais padirbėti.

Mokytoja Edita supažindino su jogos mokytojo-trenerio profesija. Sužinojo, kokią naudą joga suteikia mūsų kūnui. Ugdytiniai atliko jogos pratimus, po treniruotės aptarė, kaip jaučiasi.

Ugdytinės Sofijos močiutė, kuri dirba socialinėse dirbtuvėse VŠĮ „Tapk laisvas“, pravedė edukacinę veiklą – „Oliziuko“ gamybą.

Ugdytiniai vyko į Raudondvario biblioteką susipažinti su bibliotekininko profesija. Bibliotekos darbuotojas papasakojo, kokias bibliotekininkas teikia paslaugas ir informaciją skaitytojams, kokias organizuoja edukacijas vaikams ir suaugusiems Tyrinėjo aplinką, stebėjo kaip ir kur registruojamos atvežtos naujos knygos, patys bandys sudėlioti knygas, žurnalus pagal bibliotekos tvarką: mokomoji, istorinė, grožinė, vaikų pasakų literatūra.

Šiose veiklose ugdytiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, jų paskirtimi, žmogaus būdo savybėmis, reikalingomis konkrečiai profesijai, profesijų nauda žmonėms, gamtai. Ugdytiniai gebėjo įvardinti tam tikros profesijos darbo įrankius: stetoskopą, antrankius, kepimo pagaliukus, plaukų tiesinimo žnyples, svarstykles, plaktukus, pjūklelius ir kt.

Dėkojame grupės tėveliams, kurie prisidėjo ir aktyviai dalyvavo vykdomame projekte, aiškiai ir vaikams suprantamai pristatė savo profesijas. Bendromis pastangomis buvo kuriamas pozityvus grupės mikroklimatas, vaikai įgijo naujos patirties, ugdėsi pozityvius santykius su suaugusiais, daug naujo sužinojo ir patyrė.

Esame dėkingi grožio studijai „Deivė“, kavinei „Geniukas“, parduotuvei „Almara“, Raudondvario bibliotekai už bendradarbiavimą.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Šidlauskė