AFRIKINĖS SRAIGĖS „VYTURĖLYJE“

Kas su savimi namą nešioja? Per visą amžių iš namų neišeina ir nemato kaip namai iš vidaus atrodo. Kas?

Vieną žiemos dieną darželyje vyko gamtamokslinė, patyriminė edukacinė veikla.  Afrikinių sraigių veislyno savininkas Audrius ugdytinius supažindino su savo augintinėmis – sraigėmis. Sraigių augintojas pasakojo, kad sraigės neturi jokio kvapo, neskleidžia garso, tik joms ėdant girdisi, kaip traška daržovės. Vaikai sužinojo, kad sraigės labai mėgsta morkas, salotas, cukinijas ir visos turi dantukus, išskyrus vieną rūšį – tad joms pateikiamas sutrintas maistas. Įdomus faktas, kad  sraigės dauginasi dėdamos kiaušinius, gyvenimo trukmė 2 – 9 metai. Sraigių kiaušinėlių negalima liesti rankomis, nes ant kiaušinėlių liks bakterijų ir iš kiaušinėlio niekas neišsiris…

Ugdytiniai bendraudami su Audriumi sužinojo, kad sraigių akys – ragučiai, anga per kur sraigės kvėpuoja ir tuštinasi – ertmė prie kiauto,  kad vidaus organai yra kiaute. Po jaukios diskusijos, ugdytiniai galėjo sraiges apžiūrėti, palyginti pagal spalvą ir dydį, paglostyti, palaikyti, suskaičiuoti kiek didelių ir mažų. Ugdytiniai džiaugėsi įgiję naujų žinių,  susipažinę su šiais egzotiniais gyvūnais.

Lietuvoje taip pat gyvena sraigės ir vaikai mėgsta kieme su jomis žaisti, tyrinėti, liesti. Audrius priminė, kad palietus kieme rastą sraigytę, būtina nusiplauti rankas su muilu, nes dėl jų maitinimosi ir gyvenimo būdo, jos nešioja begalę bakterijų, kurios gali sukelti ligas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė