Akcija „Aš ir mano draugas“

Beglobiai gyvūnai – tai nuostabūs ir unikalūs padarai, kurie ieško mylinčių namų. Dauguma iš jų yra labai draugiški, kilnūs ir ištikimi, tačiau dėl įvairių priežasčių liko be namų arba buvo palikti. Tai gali būti šuniukai arba katinėliai, kuriuos rado gatvėje arba atidavė nepajėgūs prižiūrėti šeimininkai. Kartais tai yra senesni gyvūnai, kuriems prireikė naujų namų dėl šeimininkų pabėgimo ar kitų priežasčių.

Akcijos tikslas – ugdyti atjautą ir empatiją, parodant, kad mažais darbais galima prisidėti prie rimtų problemų sprendimo. Šeimos ir darbuotojai buvo skatinami prisiminti, kad mūsų vaikai mokosi iš mūsų užjausti, paguosti, ir suteikti pagalbą.

Mūsų akcijos metu 2024-05-06 darželyje buvo ne tik linksma, bet ir sudaryta puiki galimybė mokytis ir suprasti gyvūnų gyvenimą. Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė akcijos metu pasimankštino, pasilinksmino, pakalbėjo apie namuose auginamus gyvūnus. Įstaigos „Penkta koja“ profesionalios darbuotojos Agnė ir Kristina bei globojama draugė kalytė Kruela, dalinosi žiniomis apie įstaigos gyvūnus, atsakė į vaikams rūpimus klausimus ir padėjo suprasti beglobių gyvūnų gyvenimo ypatumus. VŠĮ „Penkta koja“ atstovams buvo perduota surinkta parama ir vaikų kurta linkėjimų knyga įstaigos globotiniams ir darbuotojams.

Džiugu, kad lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė labai aktyvi ir dosni, nes gausiai parėmė maistelio, kraiko ir kitomis reikalingomis priemonėmis.

Dėkojame už supratingumą, norą pagelbėti benamiams gyvūnams – visas surinktas gėris keliauja VšĮ „Penkta koja“ globotiniams. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios akcijos, kuri padeda išgyventi keturkojams ir augina gerumą kiekvieno širdyje.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jurgita Kučinskienė