AKCIJA „DOVANOS MAŽIESIEMS DRAUGAMS“

Balandžio 28 d. ryte lopšelio-darželio „Vyturėlis“ lauko edukacinėse erdvėse vyko akcija „Dovanos mažiesiems draugams“, skirta Gyvūnų gerovės metams paminėti. Prieš akciją su ugdytiniais diskutavome apie gyvūnų globą ir priežiūrą, žaidėme žaidimus gyvūnų temomis. Vaikų ir jų tėvelių pagalba rinkome šuniukams ir katytėms maistą, kraiką, paklotus ir kitas reikalingas priemones beglobių gyvūnų priežiūrai.

Akcijos metu darželio bendruomenę pasitiko personažai – „Katinėlis“ ir „Šuniukas“, kurie kalbėjo apie gyvūnų globą, linksmino, kalbino ugdytinius, pristatė gyvūnų globos draugijos VšĮ „Penkta koja“ atstovę Viktoriją ir jos globojamą augintinį šunelį Todžį.

Viktorija pasakojo, kaip į gyvūnų globos namus patenka šuniukai ir kačiukai, kaip jais pasirūpinama: prieglaudos augintinai gydomi, maitinami, maudomi, su jais žaidžiama, sportuojama, jiems ieškomi mylintys ir rūpestingi šeimininkai. Viktorija su šuneliu Todžiu parodė keletą triukų, pasiūlė pasisveikinti, paglostyti šunelį – tai suteikė džiugių emocijų visai bendruomenei. Perdavę surinktas dovanas, ugdytiniai kieme piešė gyvūnus, gėrėjosi vieni kitų kūryba.

Akcijos sumanytojos teigia, kad savo meile ir pavyzdžiu turime ugdyti vaikuose pagarbą, atsakomybę gyvybei. Svarbu tinkamai prižiūrėti, rūpintis savo mažaisiais draugais – savo augintiniais, pasirūpinti beglobiais ar skriaudžiamais gyvūnais.

Esame nuoširdžiai dėkingi neabejingiems Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenės nariams, kurie geranoriškai parėmė Kauno rajono VšĮ „Penkta koja“ beglobius gyvūnus.

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė.