AKCIJA ,,KAI ŠVIEČIA ŽIBINTAI”

Šv. Martyno arba šviesos diena Lietuvoje švenčiama jau daug metų. Nuo seno Šv. Martyno diena buvo pirmiausia vaikų šventė, nes šią dieną baigdavosi žemės ūkio samdinių samdos laikas. Augesni vaikai galėdavo grįžti į mokyklą.

Šv. Martyno diena laikoma paskutine rudens švente.

Šiuo laiku pamažu apmiršta visa gamta. Gyvybė, iki šiol pulsavusi ant žemės, pasineria į jos gelmes. Dienos apsigaubia pilka tamsos skraiste. Žmogus, užbaigęs savo darbus laukuose, turi daugiau laiko susitelkimui, apmąstymams, grįžimui į save.

Minėdami šią dieną, lapkričio 11d. Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė surengė parodą-akciją ,,Kai šviečia žibintai”.

Vaikai klausėsi pasakojimo apie šv. Martyną, garsėjusį kaip vargšų globėją ir užtarėją. Sužinojo, kokius darbus reikėdavo užbaigti iki šios dienos, kaip žmonės spėdavo orus, ir kad nuo dabar prasideda tamsiausias metų periodas ir gražiausių žiemos švenčių laukimas.

Ugdytiniai, pedagogai, šeimos nariai, pasitelkę fantaziją, kūrė žibintus namuose bei darželyje. Vyresniųjų grupių vaikai savo kurtus žibintus dovanojo socialiniams partneriams, mainais gaudami daug šiltų šypsenų.

Temstant darželio kieme nušvito iš žibintų sudėliota saulė – nuostabus šviesos, šilumos ir bendrystės simbolis.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė