„ARBATA MUS ŠILDO IR RAMINA“

Darganotą lapkričio 15 dieną „Bitučių“, „Stirniukų“ ir „Kiškučių“ grupėse pakvipo aromatinga arbata. Arbata – tai vienas iš dažniausiai vartojamų gėrimų. Lietuvių senoliai naudodavo įvairiausius arbatžolių nuovirus, užpilus kaip vaistus, priemones gerinti sveikatą susirgus.

Vaikai klausėsi pasakojimų apie arbatą ir jos gėrimo tradicijas, susipažino su lietuviškomis vaistažolių arbatomis. Vaikai pasakojo, kokias arbatas jie geria namuose, kokiomis gydosi kuomet suserga. Sužinojo vaistažolių gydomąsias savybes, kokios vaistažolės tinka vienai ar kitai ligai gydyti, kur jos auga, kada renkamos, kaip jas džiovinti bei saugoti. Vaikai tyrinėjo, uostė, čiupinėjo džiovintus liepų, ramunėlių žiedus, mėtų, čiobrelio, aviečių lapus.

Auklėtojos E. Šidlauskė, J. Kučinskienė ir I. Linkevičiūtė siekė, kad vaikai sužinotų kaip arbata atkeliauja iki mūsų stalo ir skatino vaikus jas ragauti – tai vienas iš naudingiausių gėrimų.

Akcijos „Arbata mus šildo ir ramina“ metu auklėtiniai atliko įvairias kūrybines užduotėles, kurių metu lavėjo pažinimas, smalsumas, smulkioji motorika.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė