BLYNŲ KEPIMO RYTMEČIAI SU UGDYTINIŲ TĖVAIS

Artėjant žiemos išvarymo šventei „Ežiukai“ ir „Volungėlės“ grupių ugdytiniai kvietė savo tėvelius į blynų kepimo rytmečius – kokios gi Užgavėnės be blynų: margų, miltinių, spalvotų, bulvinių, mielinių…

Į grupes sugužėjo gausus būrys tėčių ir mamų, visi kartu svėrė miltus, lydė sviestą, mušė kiaušinius – maišė miltiniams blynams tešlą. O štai su bulvinių blynų tešla jau sudėtingiau ir darbo daugiau. Ugdytiniai kartu su tėveliais skuto bulves, jas pjaustė, tarkavo, ragavo bulvių sultis, krakmolą, druską ir kitus ingredientus.

Ir aš ten buvau, blynus ragavau,  taukai per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau…..

Straipsnį parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Drumstė