DRAUGĄ GERA TURĖTI

Lapkričio 29-30 dieną mūsų darželyje buvo minima „Tarptautinė draugo diena“. Šios akcijos tikslas –  ugdyti vaikų empatiją, draugiškumą, gebėjimą bei norą padėti šalia esančiam draugui.

Draugo dieną minėjo „Vyturiukų“, „Voveriukų“, „Ežiukų“, „Drugelių“, „Volungėlių“, „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai, mokytojos, mokytojų padėjėjos.

Šią dieną mokytojos su vaikais, diskutavo apie tai, kas yra draugas, kodėl svarbu turėti ir branginti draugus, kaip draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, leisti kartu smagiai laiką, dalintis paslaptimis, patirtimis ir patarimais. Vaikai kartu su mokytoja  gamino, kūrė, aplikavo atvirukus pasirinktos grupės vaikams, atvirukų viduje užrašė palinkėjimus. Pagamintus atvirukus paliko grupės, kuriai jie skirti, rūbinėlėje ant spintelių, taip sukurdami mažytę staigmeną darželio draugams.

Ugdytiniai susipažino su sąvoka ,,komplimentas“, sakydami gražius ir malonius žodelius draugui mokėsi parodyti dėmesį vieni kitiems, išreikšti jausmus skatinančius draugystę. Suprato, kad draugas suteikia drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas. Įsitikino, jog žaidžiant, veikiant kartu, galima patirti smagių akimirkų bei pasiekti šaunių rezultatų. Kurdami atviruką nežinomam draugui, patys pasirinko dailės priemones, priimė sprendimus, ugdėsi meninę saviraišką, savarankiškumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Eglė Jasukaitienė