Edukacija „Jaunasis karvedys“

Minėdami Kovo 11-ąją ikimokyklinio ugdymo „Kiškučių“ grupės ugdytiniai aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejų. Vaikai prisiminė Lietuvos istoriją, simbolius.  LDK pilys – Lietuvos valstybingumo ženklai, mūsų tautos istorijos liudytojos.

Kūrybiškumą skatinantis užsiėmimas nukėlė mažuosius muziejaus lankytojus į tolimuosius Viduramžius, kuomet Lietuvos valstybę nuo priešų saugojo galingose pilyse įsitvirtinę karvedžiai. Gidui pasakojant ėmėsi atsakingos užduoties – specialiai parengtame makete pastatė stiprią pilį ir parengė ją gynybai. Pažinę pilies gyvenimo įdomybes ir nusprendę, kaip pastatyti gynybinę sieną, kur apgyvendinti valdovą, karius bei amatininkus, pasirūpino tinkamu savo pajėgų išrikiavimu.

Vaikams buvo sudaryta galimybė paimti į rankas kalaviją ar kovos kirvį, užsidėti šalmą ir tapti tikru viduramžių karvedžiu!  Edukacijos dalyviai įgijo praktinių įgūdžių: kaip  reikia statyti pirminę ir antrinę gynybines sienas, kaip pagerbti vėliavą, sužinojo karo ginklų pavadinimus.

Šios edukacijos  metu, atlikdami pačias įvairiausias užduotis, susipažinę su svarbiais mūsų šalies istoriniais įvykiais, žymiais žmonėmis, jų nuveiktais darbais ir kasdienybe lavėjo vaikų pažinimo, smalsumo, kūrybingumo, savarankiškumo įgūdžiai.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jurgita Kučinskienė