EDUKACINĖ – EKSPERIMENTINĖ VEIKLA ,,ŠVARIOS RANKYTĖS – LAIMINGOS RANKYTĖS‘‘

Sausio mėnesį ,,Drugelių“ ir ,,Žiogelių“ grupėse vyko edukacinė – eksperimentinė veikla ,,Švarios rankytės – laimingos rankytės“. Kurios tikslas – ugdyti vaikų rankų higienos įgūdžius. Veiklos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Dargė papasakojo vaikams apie mikrobus: virusus ir bakterijas, visi ugdytiniai sužinojo kokias ligas gali sukelti mikrobai ir kaip nuo jų apsisaugoti, vyko diskusija apie rankų švarą, kodėl ir kada reikia plautis rankas. Žiūrėdami mokomuosius filmukus, mokėmės taisyklingus rankų plovimo judesius, išsiaiškinome, kaip per nešvarias rankas plinta įvairios ligos.

Kad lengviau įsisąmonintų rankų švaros būtinybę buvo atliktas praktinis eksperimentas. Į lėkštę įpylę vandens ir smulkių juodųjų pipirų, pasigaminome „bakterijų“ ir stebėjome, ko bijo šios „bakterijos“. Įkišus pirštą į lėkštę, bakterijos neišsigando, prilipo prie piršto, o pirštą įkišus į skystą muilą vėl į vandenį su pipirais – „bakterijos“ išsigando ir pradėjo trauktis. Eksperimentas padėjo vaikams įsitikinti, jog geriausiai plautis rankas su šiltu vandeniu ir muilu, nes muilas kartu su vandeniu nustumia visus nešvarumus. Po eksperimento vaikai įgytas žinias įtvirtino praktiškai – nusiplovė rankas pagal visus rankų plovimo žingsnius, nupiešė ir iškirpo švarią ir laimingą rankytę.

Veiklos metu ugdytiniai įtvirtino žinias apie rankų higieną, mokėsi analizuoti, daryti išvadas, pažinti, atrasti ir suprasti supantį pasaulį, stiprino pažinimo įgūdžius.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Dargė