Edukacinė išvyka į T. Ivanausko Zoologijos muziejų

Balandžio 10, 12 dienomis priešmokyklinių grupių „Volungėlės“ bei „Pelėdžiukai“ ugdytiniai keliavo į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, gyvuojantis jau daugiau kaip 100 metų ir sukaupęs apie 300 tūkst. eksponatų, įkurtas žymaus lietuvių gamtininko zoologo, gamtosaugos pradininko Tado Ivanausko.

Apžiūrėję įspūdingą paukščių, žinduolių, žuvų, roplių, vabzdžių, medžiotojų trofėjų ekspoziciją bei susipažinę su pasaulio gyvūnų įvairove, ugdytiniai buvo pakviesti sudalyvauti edukacijoje „Gyvūnų namai namučiai gamtoje“.

Visi mūsų Žemės gyventojai turi namus: žmonės, žvėrys, paukščiai, ropliai, vabalai, žuvys ar vos plika akimi įžiūrimi padarėliai. Edukacijos metu ugdytiniai aiškinosi, kam jie reikalingi, sužinojo, kokie įdomūs gali būti gyvūnų namai gamtoje. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, kurio metu muziejininkas vaizdžiai pasakojo kas gyvena uokse, drevėje, oloje ar lizde, priešmokyklinukai atsakinėjo į klausimus, aktyviai diskutavo, kokius gyvūnus galime sutikti miške, pievoje, prie vandens telkinio ir vandenyje, gyvenvietėje. Pabaigoje visi kartu dėliojo erdvinę dėlionę bei įtvirtino įgytas žinias.

Lankydamiesi muziejuje, dalyvaudami edukacijoje netradicinėje aplinkoje, mažieji ugdėsi ne tik pasaulio pažinimo, bet ir socialines, komunikavimo kompetencijas, kritinio mąstymo gebėjimus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė