EDUKACINĖ VEIKLA „GINTARINIS MARGUTIS“

Kuomet už lango pradedame girdėti pirmųjų paukštelių čiulbėjimą žinome, kad prasidėjo pavasaris ir jau tuoj tuoj visi kartu marginsime kiaušinius ir džiaugsimės gražiausia pavasario švente – Velykomis.

Gražų balandžio 7 d. rytą „Kiškučių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Jurgita Kučinskiene ir  Danguole Šereiviene išsiruošė į Raudondvario menų inkubatorių edukacinį renginį „Gintarinis margutis“. Apie naudingąsias gintaro savybes žmonės kalba jau nuo seniausių laikų. Plačiai minėti jis pradėtas dar Antikos laikais. Sudėtinės gintaro dalys jau nuo seno buvo naudojamos vaistų, mitybos priedų, kosmetikos priemonių gamyboje. Nepoliruotus gintaro vėrinius žinovai pataria nešioti žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų. Gintaru buvo gydomos  įvairios ligos.

Edukacijos metu auklėtiniai  susipažino su Šv. Velykų šventės reikšme, senovinėmis tradicijomis, papročiais. Seną jungėme su nauju, medinį kiaušinį dekoravome ir puošėme visiškai natūraliais smulkaus gintaro gabaliukais, toks dekoratyvinis margutis džiugino širdį. Puikus užsiėmimas, miklinantis mažųjų pirštelius buvo gintariukų klijavimas – puikus smulkiosios motorikos lavinimas. Auklėtiniai pakilios nuotaikos į namus išsinešė ne tik Velykų papročius, bet ir sakais kvepiantį margutį, kuriuo pradžiugins namiškius. Kalbėdami, veikdami, kurdami vaikai prisiminė skaičius, sąvokas- „mažas“, „didelis“, „ilgas“, „trumpas“ , džiaugėsi savo ir draugų pagamintais margučiais. „Kiškučių“ vaikai ugdėsi pažintinę, kūrybiškumo, komunikavimo kompetencijas.

Edukacijos vadovė vaikams pademonstravo eksperimentą – staigmeną su gintaro dulkėmis. Jau nuo seno gintaras buvo laikomas magišku ir turinčiu neįtikėtinų galių. Žmogus sugalvoja norą, ar palinkėjimą kitam žmogui, ir meta dulkes į laužą. Laužas gražiai ir stipriai užsiliepsnoja. Vadovė auklėtinius maloniai nustebino ir pradžiugino į žvakelę mesdama gintaro dulkes ir liepdama sugalvoti norą. Vaikams ši atrakcija labai patiko, liko nustebę ir susižavėję.

O po kūrybinių darbų pasivaikščiojome, ėjome į Raudondvario dvaro parką, grožėjomės bundančia gamta, paukštelių balsais ir saulutės šiluma.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė