Edukacinė veikla – „Švarūs dantukai-negenda“

Sveiki dantys yra labai svarbus vaikų sveikatos veiksnys, o dantų ėduonis – vienas iš labiausiai paplitusių vaikų ligų. Tinkama vaikų burnos profilaktika sumažina ne tik burnos ligų – dantų ėduonies ir periodontito išplitimą, bet ir kitų infekcinių susirgimų, ypatingai virškinamojo trakto ligų skaičių, ugdo vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius.

 

,,Pelėdžiukų‘‘ grupėje balandžio 24 dieną vyko edukacinė veikla ėduonies profilaktikos ir burnos higienos „Švarūs dantukai-negenda“, kurią vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Dargė. Užsiėmimo pradžioje su vaikais vyko diskusija, kaip reikia rūpintis savo dantukais ir kaip taisyklingai juos reikia valyti. Ugdytiniai sužinojo, jog norint užtikrinti tinkamą burnos higieną reikia valyti ne tik dantukus du kartus per dieną po 2 minutes, bet ir liežuvį, naudotis dantų siūlu ir nepamiršti keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius arba dar dažniau, jei to reikia. Svarbiausia, kad dantukai būtų sveiki, reikia dažniau valgyti daržoves, vaisius ir vengti saldumynų. Visi vaikai klausėsi dantų šepetėlio istorijos, sužinojo koks buvo pirmasis dantų šepetėlis senovėje ir kaip vyko evoliucija iki šių dienų. Daug emocijų sukėlė filmukas, kas nutiktų jai nustotum valyti dantis, ugdytiniai nusprendė, kad nenori prarasti dantukų ir niekada nenustos jų valyti. Kartu su sveikatos specialiste keliavo ir mėlynasis drakoniukas, kuris mokino taisyklingos dantukų valymo technikos ir vaikai galėjo visas įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Aktyviai įsitraukę į diskusiją ir aptarę dantukams naudingus ir kenksmingus produktus, vaikai atliko užduotėlę ,,Linksmas ir liūdnas dantukas“. Visi piešė maisto produktus kurie naudingi dantukams ir kurie kenkia. Atlikus visas užduotėles ugdytiniai buvo apdovanoti dantukų valymo kalendoriais.

Kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu. Nuo mažumės formuodami tinkamus burnos higienos įgūdžius išsaugosime sveikus dantis bei gražią šypseną.