EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENOS PAMINĖJIMAS

Lapkričio 8–14 dienomis vyko Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas. ,,Pelėdžiukų‘‘, ,,Vyturėlių‘‘, ,,Volungėlių‘‘ grupėse apsilankė Visuomenės sveikatos specialistė Viktorija Dargė ir dietistė Lina Dzevyžienė. Vaikus supažindino su sveikos mitybos principais ir sveikesnių maisto produktų žymėjimu simboliu ,,Rakto skylutė‘‘. Diskutavo ką valgyti yra sveika, o koks maistas kenkia valgančiojo sveikatai. Ugdytiniai žaidė žaidimą „Sveiko maisto piramidė“. Atliko praktines užduotis, klijavo maisto produktų lipdukus ir sukūrė savo sveiko maisto pasirinkimo piramidę. Valgykloje kibome į daržovių salotų gaminimą. Gamybos procesui žaismingumo suteikė mįslės apie daržoves. Vaikai mikliai pjaustė paprikas, agurkus ir pomidorus, plėšė iceberg salotas, maišė jas su prieskoniais. Su mokytojų ir mokytojų padėjėjų pagalba pagamintas salotas visi gardžiai suvalgė.

Taip pat vaikai susipažino su valgykloje esančiu stendu ,,Aš noriu augti sveikas‘‘.

,,Kiškučių‘‘ ir ,,Ežiukų‘‘ grupėse aptartos pagrindines sveikos mitybos taisykles ir jų laikymosi nauda. Įgytas žinias ugdytiniai pritaikė sukuriant savo sveiko maisto pasirinkimo piramidę ir nupiešiant savo mėgstamiausią vaisių ir daržovę.

Ugdytiniai žadėjo sveikiau maitintis, vengti saldumynų ir gerti daug vandens. Tikimės, kad toks renginys paskatins rinktis sveikesnius maisto produktus.

 

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Dargė ir dietistė Lina Dzevyžienė.