GRUODŽIO 15 D. – TARPTAUTINĖ ARBATOS DIENA. SVEIKATINIMO AKCIJA ,,NYKŠTUKŲ ARBATĖLĖ“

Arbata – tai vienas iš dažniausiai vartojamų gėrimų. Ją pralenkia tik vanduo. Rytuose arbatą tūkstančius metų laiko geros sveikatos, laimės ir išminties šaltiniu, o lietuvių senoliai naudodavo įvairiausius arbatžolių nuovirus, užpilus  kaip vaistus, priemones gerinti sveikatą susirgus.

Mokytojos Edita Šlapikienė, Eglė Jasukaitienė, Eglė Šidlauskė ir Rūta Sapkauskienė – Kalėdinės Arbatos Nykštukai, lydimi nuotaikingos muzikos, nuo ankstyvo ryto pasitiko vaikus einančius pusryčiauti. Nykštukai vaišino vaikus šilta arbatėle ir dovanojo  ramunėlių, čiobrelių arbatos žolelių.

Grupėse ugdytiniai  su auklėtojomis klausėsi pasakojimų apie Lietuvoje augančias vaistažoles, jų gydomąsias savybes, patys pasakojo, kokias vaistažoles pažįsta, kur jos auga ir kur jas renka, kaip džiovina, kokiomis gydosi namuose peršalus, kuomet skauda pilvelį, susižeidus.

Ugdytiniai žaidė interaktyvius žaidimus apie arbatą ir jos gėrimo tradicijas Lietuvoje ir kitose šalyse. Žolelių ir verdančio vandens pagalba stebėjo žolelių virtimo procesą kvapnia ramunėlių, čiobrelių, mėtų  arbata, jas saldino medumi, ragavo.

Plėtodami  kūrybinius sumanymus, pasirinkdami tinkamas priemones ugdytiniai kūrė, konstravo maišelius, puodelius arbatai, aktyviai veikdami, siūlydami idėjas tapo akcijos organizatoriais ir dalyviais.

Parengė sveikatos stiprinimo koordinacinė grupė