IKIMOKYKLINĖS UGDYMO ĮSTAIGOS VAIKŲ IR TĖVŲ EMOCINĖS SVEIKATOS STIPRINIMO PROJEKTAS „PASAKOS, KURIOS AUGINA…“

Š.m. kovo 21 – 30d. įstaigoje buvo įgyvendinamas socialinių – emocinių įgūdžių stiprinimo projektas „Pasakos, kurios augina…“. Projekto metu buvo siekiama stiprinti ugdytinių emocinį intelektą ir plėsti emocijų žodyną, skatinti pozityvius ugdytinių tarpusavio santykius. Projekto veiklų metu ugdytiniai kartu su grupių mokytojais skaitė video pasakas „Šypsena varlytei“, „Kaip kiškis mokėsi drąsos“, „Karlo mopso istorija“, „Šiaušius ir lokys“. Patyrė malonių emocijų kūrybinėse dirbtuvėse gamindami pasakų personažus. Prieš pietų miegą ugdytiniai klausėsi vaikų psichologės M. Molickos terapinių pasakų audio įrašų „Suzutė Bututė“, „Pasiklydęs spinduliukas“, „Linksmasis Pufutis“, „Lapiukas smaližiukas“.

Projekto metu teiravomės įstaigos tėvelių apie savo ir vaiko(-ų) skaitymo ypatumus, prašėme įvardinti mylimiausią savo vaiko knygelę. Apklausoje dalyvavo 50proc. įstaigos tėvelių. Leidinyje „Pasakos, kurios augina…“ (žr. žemiau) patalpinti apibendrinti apklausos rezultatai. Taip pat šiame leidinyje rasite Jūsų atsiųstas akimirkas iš namų ir, žinoma, Jūsų vaikų rekomenduojamų knygučių sąrašą – galeriją.

Tėveliams, siekiantiems geriau suprasti ir pažinti ikimokyklinio amžiaus vaikus, kviečiame susipažinti su įstaigos psichologės parengtu rekomenduojamų knygų savišvietai sąrašu – atmintine „Šeimos bibliotekėlė: top 10 knygų tėvams apie vaikus“. Na, o abejojantiems skaitymo teikiama nauda vaikams – peržiūrėti (o kas norės ir atsispausdinti) skirtuką „Skaitote savo vaikui – rūpinatės jo ateitimi!“.

Dėkojame už dalyvavimą projekte!

Linkime malonaus laiko su vaiku ir… knyga.

 

Parengė psichologė Ingrida Markūnė

Pasakos, kurios augina - leidinys 1