IŠŠŪKIS „TVIRTAS PARŠELIO NAMELIS“

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“ STEAM iššūkis „Tvirtas paršelio namelis“. Tikriausiai daugelis vaikų yra girdėjęs pasaką „Trys paršiukai“! „Voveriukų“ grupės mažieji ugdytiniai – ne išimtis. Prisiminę ir aptarę pasaką vaikai diskutavo, kuris pastatytas paršelių namelis buvo pats stipriausias ir kodėl tik paskutinysis statinys atlaikė stiprų vilko pūtimą. Kalbėjosi apie herojų charakterių savybes, jas įvardino, bandė suvokti gėrio ir blogio priešpriešą pasakos scenarijuje.

Mokytoja Kamilė pasiūlė STEAM iššūkį mažiesiems ugdytiniams – iš turimų priemonių (plastilino rutuliukų ir medinių dantų krapštukų) pastatyti kuo tvirtesnį namelį, kurio nenupūstų vilkas. Vaikai tapo tikrais architektais ir kibo į darbus! Šis inžinerinis iššūkis vaikams leido suprasti kas lemia namo tvirtumą, lavino vizualinį mąstymą, kėlė įvairias hipotezes, skatino vaikų bendradarbiavimą tarpusavyje pagelbėdami vienas kitam veiklos metu.

Iššūkis įveiktas – visi nameliai atlaikė „vilko pūtimo jėgą“ dėl tvirtos tarpusavio bendrystės.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kamilė Kokmanienė