„JAUSMŲ TERMOMETRAI – JAUSMOMETRAI JAU PAS MUS!

Jeigu šio ryto Jūsų nuotaika būtų oras – kokia ji būtų? Saulėta? Giedra? Apniukus? O gal griaudėtų žaibai ar pūstų stingdanti pūga? Nėra blogų jausmų! Taip pat kaip ir būdų apie juos kalbėtis!

Šį rytą vaikus lanko Debesėlis. Vieną akimirką jis laimingas, kitą – piktas, o trečią – kas žino? Gal liūdnas, o gal ir vėl linksmas? Dėl savo nenuspėjamo charakterio Debesėliui kartais būna sunku sutarti su kitais. Kai Debesėlis laimingas, jis skleidžia saulėtą nuotaiką, tačiau kai supyksta – svaidosi žaibais ir lieja lietų. Debėsėlis taip elgiasi visai netyčia. Jam tiesiog sunku valdyti jausmus, nors jis ir labai stengiasi. Kiti jį myli, nes jis yra visų draugas.

„Vaikai, kas matuoja temperatūrą už lango?“, – klausia Debesėlis.

„Termometras!“, – choru atsako vaikai.

„O kas matuoja mūsų savijautą?, – teiraujuosi aš.

Vaikai suklūsta. Regis, apie tokį prietaisą nėra girdėję…

Parodau jausmometrą ir imamės darbų.

 

Akimirkos iš „Vyturiukų“, „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių.

 

Psichologė

Ingrida Markūnė