„Kaziuko mugė“

Kartu su pavasariu ateina pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Įstaigos ugdytiniai iš anksto kruopščiai ir atsakingai ruošėsi šiai mugei, kartu su mokytojomis, tėveliais ir seneliais gamindami įvairius darbelius ir antrinių žaliavų. Visą savaitę mūsų darželio grupėse vyko kūrybinės dirbtuvės, vaikai gamino įvairius darbelius: vėrė karolius ir apyrankes iš makaronų, modelino, rišo verbas, komponavo margaspalves gėles, sages, gamino iš įvairių medžiagų vazas, medalius, pinigus.

Puoselėjant liaudiškas tradicijas, jau ne vienerius metus mūsų įstaigoje šurmuliuoja tokia mugė, kurios tikslas supažindinti vaikus su Kaziuko mugės papročiais ir amatais, puoselėti bendrystę, lavinti estetinį suvokimą, skatinti vaikų kūrybiškumą.

Mūsų įstaigos mugėje kiekvieną grupė didžiavosi prekių gausybe. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių, gyvūnėlių ir paukščiukų, paveikslų, medalių, spalvingų verbų, skirtukų knygoms, net vazų ir stebuklingų akmenėlių boružėms. Pirko ir draugai, ir seneliai, ir tėveliai, įstaigos darbuotojai ir pedagogai. Kam medalis, kam gėlytė, kam verba ar pakabutis, o kam Kaziuko apkabinimas !

Renginio metu buvo skatinamas vaikų kūrybiškumas, išradingumas įrengiant prekyvietes grupėse, lavinamas vaikų verslumas, tarpusavio bendravimas bei stiprinamas bendrystės ryšys. Ugdytiniai klausėsi įvairių istorijų apie meistrų, amatininkų darbus, jų įrankius ir jų pagalba pasiektus rezultatus, turtinto žodyną. Tiek maži, tiek dideli sukosi rateliuose ir žaidė linksmus tradicinius žaidimus. Vaikai patyrė džiugių emocijų pasikeisdami savo gamintais darbeliais ar skanėstais su draugais. Pasilinksminę tuščiais iš mugės niekas į namus nesugrįžo. Pasibaigus mugei rankdarbių gamintojai  liko patenkinti, o darželyje dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė