KOVAS – SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO BE PATYČIŲ 2021M.

Jau ne vieneri metai iš eilės, kovas visoje Respublikoje yra tapęs sąmoningumo didinimo mėnesiu. Jo metu daugelyje šalies ugdymo įstaigų vyksta įvairios veiklos ir renginiai, skirti atkreipti dėmesį į patyčių problematiką. Ir nors ne visada lengva atrasti būdus kalbėtis šia tema su pačiais mažiausiais, tačiau patirtis rodo, jog ilgiausiai vaikai įsimena tai, ką pamato, išbando ir kas sužadina emocijas.

Kovo 1 – 26d. savo įstaigoje vesdami užsiėmimus pasitelkėme ugdomosios animacijos ir vaidmenų žaidimus. Veiklose dalyvavo “Pelėdžiukų”, “Volungėlių”, “Žiogelių”, “Vyturiukų”, “Drugelių”, “Voveriukų”, “Ežiukų” gr. ugdytiniai su mokytojomis.

Diskusijų metu siekėme stiprinti pozityvius socialinius – emocinius įgūdžius, socialiai priimtinas vertybines nuostatas, skatinti pageidaujamus vaikų tarpasmeninių santykių modelius. Ugdytiniai mokėsi atskirti draugišką ir nedraugišką bendraamžių elgesį, įvardinti jausmus, kuriuos sukelia empatija ir atstūmimas, stiprino nuostatą padėti vieni kitiems, prisiminė, kokius gerus kasdienius darbus gali atlikti jų rankos.

Parengė psichologė Ingrida Markūnė