KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „KALĖDINIS NAMELIS“

Belaukdami jaukiausios ir gražiausios metų šventės – šv. Kalėdų, ugdytiniai su šeimų nariais namuose, mokytojos su vaikučiais darželyje kūrė įvairiausius Kalėdinius namelius. Kūrybiškumas, išmonė, spalvos ir Kalėdinė nuotaika visus nustebino – nameliai buvo mediniai, popieriniai, megzti, kepti. Sulaukėme daugiau nei 80 įvairiausių statinių.

Lavindami konstravimo įgūdžius ir matematinius gebėjimus vaikai matavo, skaičiavo, lygino namelius tarpusavyje. Gebėjo įvardinti daiktų ir objektų formas, spalvas, dydžius, kontūrus, ant namelių nuo šviesos krintančius šešėlius. Kirpdami, dekoruodami lavino smulkiąją motoriką. Grupėje ugdytiniai diskutavo, plėtė ir turtino kalbos žodyną pasakodami iš ko ir kokius namelius kūrė su šeimos nariais. Dalyvaudami parodoje mokėsi bendradarbiauti, veikti drauge. Visi džiaugėsi savo ir kitų sukurtais Kalėdiniais nameliais.

Kūrybiniai darbai sudalyvavo Raudondvario bendruomenės surengtoje Kalėdinių namelių paroje Raudondvario kultūros centre, kur Raudondvariečiai turėjo galimybę jais grožėtis, dalyvauti originaliausio, kalėdiškiausio, saldžiausio namuko rinkimuose, patys įsteigė prizus visiems dalyviams.

Smagu, kad buvo tęsiamas bendradarbiavimas ir patirties pasidalijimas su socialiniais partneriais, vykdančiais STEAM veiklas: Raudondvario lopšeliu-darželiu „Riešutėlis“( mokytojos – A. Žičkevičienė, R. Tamošiūnienė, N. Stanislovaitienė), Kulautuvos pagrindine mokykla(PU mokytoja V. Galinytė), Užliedžių daugiafunkciniu centru(mokytoja M. Stumbrienė). Išnagrinėti STEAM kriterijai: tyrinėjimu grindžiamas gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymas, glaudus mokyklos darbuotojų bendradarbiavimas, bendradarbiavimas su tėvais arba globėjais, su kitomis mokyklomis ir vietos bendruomenėmis.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad mokytojos su ugdytiniais darželiuose ir mokyklose, šeimos namuose statydamos Kalėdinius namelius bendru darbu suvienijo širdis ir mintis šiltam, ramiam Kalėdų laukimui.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Jotautienė