LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI SKIRTA PILIETINĖ INICIATYVA „PERGALĖS ŠVIESA“

Buvo metas, kai Laisvę reikėjo atsikovoti, o šiandien mes galime Laisvę švęsti!

Sausio 12 d.  Raudondvario lopšelio – darželio “Vyturėlis” bendruomenė jungėsi prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“, kurią organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Darželio languose sužibo žvakelės, kieme degė laužas, skambėjo dainos, ant sniego gimė vaikų dažytos trispalvės, mirgėjo neužmirštuolių žiedai. Vaikai klausėsi pasakojimų apie Sausio 13osios įvykius, diskutavo tema “Kas man yra Laisvė?”

„Laisvė, kai galiu kalbėti lietuviškai.

Kai galiu miegoti, kiek noriu.

Kai su tėčiu statau Lego ir mums niekas netrukdo.

Kai su šeima einam žvejoti…“ – taip laisvę supranta vaikai.

Dalyvaudami veiklose vaikai mokėsi pažinti, suprasti bei vertinti savo tautos istoriją, suvokti esą jos dalimi.

Nuo mažens skirdami dėmesį vaiko pilietiškumo ugdymui, mes suteikiame tvirtą pagrindą vaiko savęs, kaip piliečio, bendruomenės nario, suvokimui ir vaiko savigarbai. Šios sritys yra svarbiausias vaiko asmenybinės raidos komponentas. Jų pagalba vaikas auga pasitikintis savimi bei pagarbus kitiems.

 

 

Parengė mokytoja Ramunė Gaidelionienė