„LESYKLĖLĘ PASTATYSIM – PAUKŠTELIAMS GRŪDELIŲ PABARSTYSIM“

Šaltos ir sniegingos žiemos – sunkus išbandymas mūsų krašte žiemoti likusiems sparnuočiams. Daugiausia paukštelių pražudo ne šaltis, o badas, nes sniegas storu sluoksniu užkloja ir taip negausias maisto atsargas.

Vos tik iškrito pirmasis sniegas, „Boružiukų“ grupės ugdytinės Gustės tėtis Vilmantas Rickevičius, ėmėsi darbo ir pagamino lesyklėlę. Gruodžio 15 dieną atkeliavo lyg Kalėdų Senelis su dideliu lagaminu, lesalu paukšteliams ir lesyklėle. „Boružiukų“ grupės ugdytiniams buvo smalsu, kas gi tame lagamine, bet tėtis Vilmantas neskubėjo atskleisti paslapties. Pirmiausia papasakojo apie tai, kaip kilo idėja pagaminti būtent tokią lesyklėlę, kodėl žiemą statome/kabiname lesyklėles, kokį maistą reikia ir kokio maisto negalima paukšteliams berti. O pravėręs savo lagaminą pirmiausia išsitraukė „grojančią dėžutę“ ir tada užvirė darbas: kas plaktuku kalė, kas dažė, varžtus suko, tvirtino lesyklėlę prie žemės, traukė vinis su replėmis. Pritvirtinę lesyklėlę, rieškutėmis bėrė lesalą. Dabar belieka laukti atskrendant sparnuočių.

Bet viskas kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Tad sutvarkę įrankius palydėjome Gustės tėtį ir sutarėme, kad pavasarį gaminsime ir kelsime inkilėlį į medį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Drumstė