,,Magiškoji STEAM vasaros stovykla”

Raudondvario lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis” birželio 3-7 dienomis vyko ,,Magiškoji STEAM vasaros stovykla”, kurios tikslas – kartu su  darželio ugdytiniais, taikant STEAM metodą, eksperimentuoti, ieškoti, domėtis, atrasti, patirti, sukurti, diskutuoti, išbandyti, kūrybiškai mokytis ir siekti savo tikslo. Stovyklos metu ugdytiniai įveikė ne vieną STEAM iššūkį, įgijo įdomios kūrybinės patirties, lavino vaizduotę ir turėjo galimybę išreikšti save per piešimą, inžinerines veiklas. ,,Magiškoje STEAM vasaros stovykloje“ susipažino ir plėtojo saugaus elgesio įpročius vasaros metu gamtoje, mokslininko, tyrinėtojo ir mago profesijas.

1 diena. STEAM magų šou ir magiškosios stovyklos atidarymas. Skambant muzikai STEAM magai susirinkusiems rodė paslaptingus eksperimentus: burtus su triušiu, leido spalvotus dūmus, pūtė muilo burbulus, šoko ir šėlo su visais dalyviais. Stovyklos atidaryme Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinės mokyklos Pop choras atliko dainas  ,,Pasisveikinimas” ir ,,Linksma vasara“.

2 diena. Gamtos mokslų diena – „Palapinių miestelis”. Iš pledų, lovatiesių, vairių audinių atraižų, medžių šakų, lapų ir kuo įvairesnių gamtinių medžiagų ugdytiniai įveikė STEAM iššūkį  „Tvirta palapinė”. Palapinių tvirtumą tikrinę STEAM magai apdovanojo mažuosius inžinierius.

3 diena. Informacinės technologijos. STEAM magai kvietė susipažinti ir išbandyti įvairias technologijas: interaktyvias grindis, su planšetėmis kurti muziką, skaityti, grupuoti, dėlioti dėliones, atlikti įvairias užduotis su „Be-bot“ bitutėmis, dalyvauti informacinėje viktorinoje.

4 diena. Inžinerijos mokslų diena. Ugdytiniai vykdė ir įveikė STEAM iššūkį – pastatyti, sukonstruoti iš priemonių esančių aplinkoje kuo aukštesnį už save robotą, neskęstantį laivą, kuris gali išsilaikyti ant vandens ir plukdyti gyvūnėlius, tvirtai stovinčią pilį ar namą.

Meninio ugdymo mokytoja kvietė grupes apsilankyti stebuklingame „Skambančių stiklinių“ pasaulyje, kuriame ugdytiniai išbandė tuščios-pilnos-pusės stiklinės skambesį. Taip pat klausėsi taurių išgaunamų garsų, kuomet į jas įpiltas skirtingas kiekis vandens.

5 diena. Meno ir matematikos diena. Atsisveikinant su magiškąja stovykla magai kvietė vaikus  išbandyti magišką piešimą su augalais, šešėliu. Ugdytiniai dėliojo žiedus nuo didžiausio iki mažiausio, lygino medžio lapų krūveles, skaičiavo, kiek ir kokių gėlių žiedų turi.

Stovyklos uždarymo renginį vainikavo STEAM magų išburtas lietus! Vaikai šėlo, šoko, dainavo, eksperimentavo ir džiaugėsi burtais!

 

Abrakadabra – pirmyn į vasarą!

 

Straipsnį parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kamilė Zigmantaitė