Margos „Kiškučių“ grupės šv. Velykos

Kovo 29 dieną ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės ugdytiniai, lydimi mokytojų ir mokytojų padėjėjų, vyko į edukacinę išvyką „Margos šv. Velykos“ Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje. Išvykos tikslas – skatinti pažinti artimoje aplinkoje esančius objektus, skatinti pagarbą dvasininkams, ugdyti domėjimąsi šv. Velykų švenčių papročiais ir tradicijomis, ugdyti socialinių įgūdžių gebėjimus ir įpročius, poreikį nuolat domėtis saugiu elgesiu gatvėje ir gamtoje.

Edukacijos metu ugdytiniai susipažino su kunigu, apžiūrėjo bažnyčią ir jos erdves, apžiūrėjo bažnyčios akcentus: paveikslus, statulas, altorius, kryželius ir kryžius, maldos knygas, vargonus.

Balandžio 3 dieną „Kiškučių“ grupės ugdytiniai, ugdytinių tėvai, mokytojos ir mokytojų padėjėjos susirinko pasidžiaugti „Vaikų Velykėlėmis“. Popietės tikslas – puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius, suteikti žinių apie tradicinius kiaušinių marginimo raštus ir būdus. Ugdytinių tėvai naudojo pasirinktus tradicinius kiaušinių marginimo būdus: vašką, svogūnų lukštus, įvairius džiovintus ir žalius augalus, įvairias kruopas, taikė skirtingas kiaušinių marginimo technikas dažais.

Pokalbių ir kūrybinės veiklos metu ugdytiniai stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, patyrė kūrybinį džiaugsmą. Plėtė suvokimą apie šv. Velykų tradicijas ir papročius. Ugdė meilę lietuvių liaudies tautinėms tradicijoms.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Šereivienė