„MAŽIEJI MŪSŲ DRAUGAI“

Dviejų savaičių bėgyje temoje „Mažieji mūsų draugai“, ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės ugdytiniai  susipažino su Lietuvoje žiemojančiais  gyvūnais įvairiose veiklose: skaitydami pasakas, drauge plėtodami žaidimus, veikdami su šviesos stalu, kinetiniu smėliu,  atlikdami STEAM  užduotis, klausydami paukščių balsų, dėliodami gyvūnų dėliones, būdami išvykoje. Veiklos metu ugdytiniai susipažino ir aptarė gyvūnų ruošimosi žiemai eigos procesą. Mažiesiems buvo įdomu patiems konstruoti, daryti gyvūnų namelius ir stebėti, kaip juos užkloja sniegas.   Įspūdžius reiškė meninėmis priemonėmis. Vaikams labai patiko interaktyvioje lentoje atlikinėti užduotis, dėlioti gyvūnų dalis. Ugdytiniai kartu su mokytojomis gamino lesyklėlės paukšteliams, kurias pakabino lauko edukacinėse erdvėse. Rūpestingi „Kiškučiai“ rūpinosi mažaisiais draugais kasdien berdami maistą ir stebėdami žiemojančius paukštelius.

„Kiškučių“ grupės ugdytiniai, plėtodami  temą „Mažieji mūsų draugai“, išvyko į edukacinę išvyką Perlinių danielių parke. Ugdytiniai natūralioje gyvenimo  aplinkoje stebėjo laukinius gyvūnus, juos maitino, glostė, lygino, bandė rasti panašumus ir skirtumus. Išsiaiškino mėgstamiausią gyvūnų maistą.

Smagi diena buvo, kuomet  mokytoja Jurgita  atnešė tikrus lapės, vilko, bebro kailius, įvairius ragus. Susidomėjimą gyvūnais rodė dauguma vaikų, keli vaikai stebėjo per atstumą. Vaikai turėjo galimybę paglostyti, pačiupinėti, susipažino su gyvūnų kūno dalimis. Tokia patyriminė veikla suteikė vaikams daug džiugių emocijų. Vaikai jautėsi pasitikintys savimi, drąsūs, nebijantys suklysti.

 

Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė