,,VOVERIUKŲ‘‘ GRUPĖS VIEŠNAGĖ OBELYNĖS MUZIEJUJE

Saulėtą rugsėjo 14 – osios rytą lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ,,Voveriukų“ grupės ugdytiniai vyko į gamtininko Tado Ivanausko sodybą – memorialinį muziejų, kitaip dar žinomą Obelynės vardu, esantį Kauno rajone netoli Ringaudų.

Smagiai nusiteikusius keliauninkus svetingai pasitiko sodybos prižiūrėtojai Asta ir Simonas.

Muziejaus darbuotoja Asta vaikus pakvietė užeiti į T. Ivanausko namą, statytą jo paties daugiau nei prieš šimtą metų. Prie durų visus pasitiko namų sargas Briedis, kuris, pasak gidės, įsileidžia tik tuos, kurie myli gamtą. Namo vidus išlikęs beveik toks pat, koks buvo tuomet, kai jame gyveno garsusis mokslininkas. Vaikai čia pamatė įvairiausių, jiems nematytų daiktų: senovinį, telefoną, spausdinimo mašinėlę, krosnį, praustuvę… Taip pat name pilna gyvūnų ir paukščių iškamšų. Vaikai galėjo paliesti ir palyginti meškos, vilko, lūšies, šerno kailius, prieš tai pabandę atspėti, koks tai miško gyvūnas.

Asta papasakojo linksmų istorijų iš mažojo Taduko vaikystės.

Vėliau Simonas visus palydėjo į šalia esantį didžiulį parką – sodą, taip pat sukurtą ir puoselėtą gamtininko T. Ivanausko. Jame auga per 400 įvairiausių medžių, krūmų, gėlių. Vaikai čia išvydo eglę, kurios šakos  tarsi gyvatės, sidabralapę liepą ir net morkomis kvepiantį krūmą, galėjo apkabinę išmatuoti storiausią parko eglę.

Pavaišinęs visus nepaprasto skanumo obuoliais, Simonas palinkėjo mums gero kelio ir pakvietė sugrįžti čia pavasarį, kada į sodybą parskris paukščiai  – jų čia gyvena labai daug ir įvairių.

Vaikai grįžo namo pilnomis kišenėmis riešutų bei įspūdžių.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė