NUOTOLINĖ UGDOMOJI VEIKLA „KAIP MIEGA GYVŪNAI“

Sausio 21 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukai“ ugdytiniai su mokytoja Edita Šlapikiene dalyvavo nuotolinėje  Kauno r. savivaldybės viešosios  bibliotekos Raudondvario filialo oraganizuotame Lietuvos prozininko, gamtininko, fotografo, aplinkosaugininko, radijo laidų vedėjo, daugybės knygelių apie gamtą vaikams autoriaus Salemono Paltanavičiaus knygos „Kaip miega gyvūnai“ nuotoliniame skaityme zoom platformoje.

Bibliotekos darbuotojos  Eglė Marcinkevičienė ir Greta Vaitaitytė su ugdytiniais diskutavo apie Lietuvos gyvūnų elgesį žiemos metu, apie tai, kad gyvūnams poilsis ir miegas yra nepaprastai svarbūs. Kai kurie snaudžia ar miega po keliolika valandų per parą, kai kurie visą žiemą. Gali būti, kad miegodami ir sapnuoja, tik mums apie tai sunku sužinoti.

Vaikai sužinojo, kad gyvūnų labai daug, jų įvairovė didelė. Pamėgink, kad gudrus, stebėti miegantį slieką. Arba vilką, barsuką, drugelį. O jie visi ilsisi skirtingai. Vien arklys gali miegoti keliais būdais. Gyvūnams paprastai nereikia lovų, gana guolio, o miegelis jiems lemia gerą nuotaiką, suteikia sveikatos ir žvitrumo.

Ir klausimas: ar mes iš gyvūnų galime pasimokyti… miegoti? Ko gero, šiek tiek galime. Tačiau pakaks ir to, kad žinosime, kaip jie miega, ir niekada jų be reikalo nežadinsime. Juk negražu atimti iš jų tai, kas saldžiausia pasaulyje.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ligita Kasiukevičienė