,,OBUOLĮ KREMTI – SVEIKAS GYVENI“

Spalio 21 minima tarptautinė obuolio diena. Obuolys – tai ne tik populiariausias vaisius, bet ir pažinimo ir sveikatos simbolis. Ta proga Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ugdytiniai suorganizavo projektą skirtą Obuolio dienai paminėti  ,,Obuolį kremti – sveikas gyveni“.

Spalio 23-27 d. darželyje kvepėjo ir karaliavo obuoliukai. „Kiškučių“, „Stirniukų“ ir „Ežiukų“ grupių vaikučiai minėjo tarptautinę Obuolio dieną. Savaitė buvo turtinga ir aktyvi STEAM tyrinėjimais, atradimais, stebėjimais, aktyviais žaidimais, pasakų klausymu. Ugdytiniai minė mįsles, atkartojo, eilėraštukus, posakius apie obuolį, turtino ir plėtė žodyną. įgijo žinių apie sveiką mitybą, jos naudą organizmui, praplėtė žinias apie mėgstamiausią ir naudingiausią, labiausiai Lietuvoje paplitusį vaisių – obuolį. Susipažino su obuolio „kelione“ nuo sėklelės iki vaisiaus, patobulino pažinimo, sveikatos, socialinę ir meninę kompetencijas.

Ugdytiniai įgijo gebėjimų aktyviai veikti, sveikai gyventi, tyrinėti ir atrasti, pasitelkus vaizduotę sukurti kolektyvinį darbą. Dirbdami grupelėse draugiškai bendradarbiavo, teikė vieni kitiems pagalbą, dalinosi žiniomis, įspūdžiais ir gautais rezultatais.

Organizuotų veiklų, sportinės pramogos metu vaikai ugdėsi praktinius įgūdžius, įgijo įvairios fizinės veiklos patirtį, socialinių bendravimo įgūdžių. Žaisdami komandinius žaidimus, estafetes gebėjo priimti bendrus sprendimus, tartis, kurti, atrasti, padėti draugui. Išgyveno džiugias emocijas, patyrė kūrybos laisvę, gerėjosi savo ir draugų darbais.

Tikimės, kad toks renginys paskatins rinktis obuolį kaip sveiką užkandį. Ši savaitė paliko visiems puikių įspūdžių, kuriuos ilgai prisiminsime.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė