,,PASAULINĖ KOŠĖS DIENA”

Spalio 8 dieną mūsų darželyje buvo minima ,,Pasaulinė košės diena”. Šios dienos tikslas – skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti pusryčių košės naudą.

Mokytojos Edita Šlapiukienė – linksmoji virėja ir Rūta Sapkauskienė – žalioji morkytė pasitiko nuo anktyvo ryto vaikus einančius į valgyklą. Kartu su vaikais ragavo rytą išvirtos miežinių kruopų košės su uogomis. Grįžę vaikai į grupes su mokytojomis klausėsi ,,Meškiuko leduko pasakėlė – ginčas apie maistą“. Su košių rūšimis, jų nauda vaikučius  supažindino dietistė Gabrielė Voverytė. Ugdytiniai pagilino žinias apie sveikatos mitybos principus, paaiškino kodėl sveika valgyti košę. Vaikams buvo pasakojama apie grūdinių produktų bei sveikų pusryčių naudą organizmui. Taip pat vaikai turėjo galimybę pasižiūrėti net šešių kruopų rūšių iš kurių yra verdamos košės. Pasižiūrėjo bei aptarė animacinius edukacinius filmukus ,,Puodelis košės”, ir ,,Galiūnų košė”, ir apie kiškutį kuris nenorėjo valgyti košės. Vėliau vaikai atliko kūrybinius darbelius skartu su mokytojomis. Tikimės ir viliamės jog nuo mažens skiepydami vaikams teisingus mitybos principus, kartu išsiauginsime sveikesnę ir laimingesnę jaunąją kartą.

Sveikatos stiprinimo koordinacinė grupė