Pojūčių lavinimas kitaip

Ar kada nors susimąstėte, kokie svarbūs yra mūsų pojūčiai? Rega? Klausa? Uoslė? Lytėjimas? Ką reikštų bent dieną gyventi be jų? Be vieno kažkurio iš jų?

Šį mėnesį su vaikais kalbėjomės apie kitokius žmones. Žmones, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali matyti. Bandėme pajusti, ką reikštų būti jų vietoje. Koks jausmas kiltų stengiantis pasaulį „pamatyti“ pirštais, rankomis, delnais.

Animacinis filmukas „Pipas“ (angl. „Pip“) – iškalbinga vaizdinė mokomoji priemonė vaikams apie ypatingus žmones ir jų ištikimus padėjėjus – šunis vedlius. Tai filmukas apie tai, ką reiškia turėti svajonę ir atkakliai jos siekti. Ką reiškia susidurti su kliūtimis ir jas įveikti. Padaryti klaidą ir būti atstumtam. Pasitaisyti. Filmukas apie užsispyrimą, drąsą ir pasiaukojimą. Jautresniems vaikams išspaudęs ir ašarą…

Mūsų vaikai labai jautrūs ir geraširdžiai.

 

Akimirkos iš „Vyturiukų“, „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių.

Ačiū grupių mokytojoms už nuotraukas.

Psichologė

Ingrida Markūnė