Pramoga – edukacija „Gintarinis margutis“

Raudondvario lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ikimokyklinio ugdymo grupės „ Ežiukai“ ugdytiniai, lydimi mokytojos, mokytojos padėjėjos ir ugdytinės Nojos Adomavičiūtės mamos Noros Adomavičienės, išsiruošė aplankyti Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus studijos „Amber Area“ ir sudalyvauti pramogoje – edukacijoje „Gintarinis margutis“, toks ir buvo dienos tikslas. Vaikai susipažino su savo krašto „auksu“ – gintaru. Klausėsi įvadinės pamokėlės apie gintaro kilmę, sužinojo kaip ir kodėl nuo senų senovės žmonės Lietuvoje rinko gintarą, juo puošėsi, prekiavo ir netgi gydėsi įvairias ligas?

Programos metu susipažinome su šv. Velykų šventės reikšme, išgirdome, kokios yra senovinės šv. Velykų tradicijos, aiškinomės, kokie yra papročiai. Sužinojome ir supratome, kaip seną jungti su nauju – medinį kiaušinį dekoravome natūraliais smulkaus gintaro gabalėliais.

Edukacijos metu kūrybinėse dirbtuvėse susipažinome, prisilietėme prie gintaro, tyrinėjome ir atradome jį iš naujo.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Danguolė Šereivienė