Projektas „Adventas širdelėje, geri darbai dienelėje“

Priešmokyklinė „Volungėlių“ ir ikimokyklinė „Voveriukų“ grupių ugdytiniai šiais metais šiltai ir paslaptingai atvėrė advento pradžią, pasikvietę į pagalbą šešėlių teatrą. Advento vakaronę tradiciškai pradėjome nuo Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios klebono mons. Augustino Paulausko viešnagės, kurios metu ugdytiniai vaidino spektakliuką „Adventas širdelėje, geri darbai dienelėje“, inscenizavo pasakojimą apie krikščionišką advento prasmę, Jėzaus gimimo istoriją ir adventinio vainiko reikšmę. Ugdytiniai įdėmiai klausėsi, drąsiai klausė ir bendravo su mūsų parapijos klebonu, drauge su juo uždegė pirmąją adventinę žvakę. Adventinį spektaklį ugdytiniai parodė ir Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ priešmokyklinukams bei savo tėveliams, su kuriais užžiebė jau antrąją adventinę žvakę. Vakaronės su tėveliai ir vaikai buvo kviečiami į adventinį pasisėdėjimą atnešti porą vilnonių kojinyčių, kurias „Volungėlių“ grupė paaukotų bešąlančioms Ukrainos vaikų kojytėms. Šį siuntinį mokytojos, kurtu su vaikų piešiniais ir linkėjimais nugabeno į Kauno Prisikėlimo bažnyčią, užsiimančiai labdaros Ukrainai pristatymu.

Tęsdami adventinį projektą, „Volungėlių“ grupės ugdytiniai miestiniu 48 autobusu vyko į Kauno tautinį kultūros centrą. Edukacijos „Adventas – šiaudiniai dirbiniai“ metu ugdytiniai susipažino su lietuviškomis senosiomis tradicijomis, sužinojo kaip senoliai ruošdavosi ir puošdavosi adventui bei pasigamino kalėdinį žaisliuką, girliandą iš šiaudų, kuriais išpuošė grupėje stovinčią eglutę.

Trečiąją adventinio vainiko žvakę spektaklio artistai viliasi uždegti į svečius pakvietę Raudondvario pradinės mokyklos pirmokus bei jų mokytojas. „Volungėlių“ grupės priešmokyklinukai turės progą susitikti ir pabendrauti su buvusiais mūsų įstaigos priešmokyklinukais, pasidomėti, kaip jiems sekasi mokykloje bei palinkėti vienas kitam džiaugsmingo Kalėdų laukimo.

Parengė priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Gerda Patinskienė