Projektas „Augu su knyga“

Priešmokyklinės „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės balandžio 19–23 d. vykdė bendrą projektą „Augu su knyga“. Ugdytiniai domėjosi knygomis, jų įvairove, kūrimo bei spausdinimo procesu. Puoselėjant meninę kompetenciją, iliustravo skaitomas knygas, patys kūrė komiksus, trumpas istorijas ir pristatė savo kūrinius grupės draugams. Lavino savo pasakojamąją kalbą, bandydami naudoti kuo daugiau turtingų žodžiais sakinių, būdvardžių.

Kauno r. Raudondvario bibliotekos darbuotojos www.zoom.us platformoje pravedė susitikimą su „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupėmis, kuriame pristatė 2021 m. nominuotą Vaikų Metų Knygą „Maksas ir 92 musės“. Ugdytiniai ne tik žaismingai įsitraukė į bibliotekininkių pateiktas užduotėles, bet ir sulaukė pasiūlymo, pagal patikusį knygos epizodą, padaryti dioramą – pasitelkus įvairiausias smulkias priemones, sukurti miniatiūrinę inscenizaciją dėžutėje. Ugdytinių kūrinys dalyvaus Nacionalinės bibliotekos ir IBBY Lietuvos skyriaus paskelbtame dioramų konkurse.

Šio projekto metu ugdytiniai atrado, kad knygelių skaitymas, vartymas yra patraukli, įdomi veikla bei suvokė, kodėl svarbu saugoti, tausoti ir gerbti knygą.

Parengė priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Gerda Patinskienė