PROJEKTAS ,,AUGU SVEIKAS IR STIPRUS“

Spalio pirmomis dienomis Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ ikimokyklinio ugdymo „Ežiukų“ ir „Voveriukų“ grupių bendruomenės vykdė projektą „Augu sveikas ir stiprus“. Jo metu ugdytiniai prisiminė, sužinojo, kad norint užaugti sveiku, reikia valgyti daug vaisių ir daržovių, gerti vandenį, judėti, daug laiko praleisti gryname ore.

Kas rytą jungtinė grupių komanda mankštinosi kartu su visų pamėgtu personažu „Ąžuolu“, „Voveriukų“ grupės atstovai lauke vedė šaunias mankštas projekto dalyviams. Visi aktyviai dalyvavo veiklose:

  • karpė, spalvino, klijavo „Maisto piramidę“, aptardami, koks yra sveikas maistas ir kokio reiktų atsisakyti arba valgyti mažiau;
  • ragavo mineralinį vandenį, pagardintą citrina, mėta, svarainiais;
  • atliko eksperimentą su augalu kad įsitikintų, jog vanduo yra būtinas visiems gyviems organizmams;
  • prisiminė, kaip taisyklingai valytis dantukus;
  • eksperimentavo su „Blizgučių mikrobais“, kad įsitikintų, jog nešvarumai nuo rankų nusėda ant žaislų, maisto, patenka kitam asmeniui;
  • linksmai su „Beždžione Džione“ mokėsi kruopščiai plautis rankas.

Visi kartu aptarė, kad gera nuotaika ir pozityvus požiūris yra neatsiejami sveikos gyvensenos palydovai. Ugdytiniai piešė emocijas ir jas įvardino, dalyvavo žaidime – žvelgiant į draugo veidą atspėk, kaip jis jaučiasi.

Paskutinę projekto dieną ugdytiniai gamino ir ragavo įvairių rudeninių vaisių, daržovių kokteilius, minė mįsles, kartu keliavo po Raudondvario apylinkes, žaidimų aikštelėjse žaidė judrius žaidimus.

Dalyvaudami projekte ugdytiniai rodė iniciatyvą bendrauti ir bendradarbiauti su kitos grupės vaikais, palaikyti su jais gerus santykius, vyresnieji mokė jaunesnius draugus, juos globojo, kartu kūrė žaidimus, diskutavo apie vykdomas veiklas, išgyveno bendrystės jausmą. Projekto veiklos suvienijo grupių bendruomenes, ugdytiniai jau laukia sekančių bendrų projektų.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Gaidelionienė.