PROJEKTAS DARŽELYJE ,,AUGALŲ KARALYSTĖJE“

Balandžio 5-16 dienomis mūsų darželyje buvo vykdomas projektas ,,Augalų karalystėje“. Projekte dalyvavo ikimokyklinių ,,Žiogelių“ ir ,,Vyturiukų“ grupių bendruomenės.

Vaikai geriausiai įsimena ugdymosi patirtis, kurios sukelia emocijas, siejasi su jų pačių patirtimi. Projekto metu ugdomosios veiklos skatino domėtis, klausti, kartu su mokytojomis ir draugais surasti atsakymus, tyrinėti, atrasti, prižiūrėti augalus. Ugdytiniai sėjo žirnius, pupeles į permatomus indus, susipažino su sėklos dygimu, augalo dalimis: šaknimis, stiebu, lapais. Daiginome saulėgrąžas, iš daigelių gaminome sumuštinius, ragavome, skanavome, uostėme daigelius. Tai  įdomi pažintinė patirtis. Ugdytiniai pačių puoštuose stiklainiuose, plastikiniuose indeliuose susodino svogūnus. Nemažai klausimų sukėlė eksperimentas ,,Šviesa-tamsa“. Vieną pupą auginome šviesoje, o kitą pupą auginome tamsoje. Stebėjome, kaip vyko procesas, diskutavome, išsakėme savo mintis, kodėl viena pupa auga, o kita ne. Patirtiniu būdu ugdytiniai sužinojo, kokia svarbi yra šviesa ir šiluma augalui, koks reikalingas vanduo. Daug gerų emocijų, kūrybinę laisvę ugdytiniai patyrė gamindami ,,Oliziukus“, kurie, apsupti rūpesčiu ir meile, iškeliavo augti į ugdytinių namus.

Parengė ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė