PROJEKTAS DARŽELYJE „KAI UŽAUGSIU, KUO AŠ BŪSIU?“

Gražią gegužės 12-osios dieną lopšelio-darželio “Vyturėlis“ „Kiškučių“ ir „Stirniukų“ grupių auklėtiniai dalyvavo rytmetyje „Kai užaugsiu, kuo aš būsiu?“. Mažieji žiūrėdami filmuotą medžiagą You Tube platformoje, žaisdami su vaizdine medžiaga „Profesijos“ susipažino su ugniagesio, policininko, gydytojo, kirpėjo, virėjo profesijomis. Ugdytiniai žaidė žaidimus su pasirinktomis profesijomis: vaikai gamino salotas, virė, kepė žaidimų virtuvėlėje, mergaitėms patiko puošti lėlių plaukus segtukais, kaspinėliais, berniukai kūrybiškai panaudojo antrines žaliavas, gamino iš popierinių dėžučių mašinas, kiti vaikai naudodami žaislinius gydytojo instrumentus žaidė „Ligoninę“, ugdytiniams patiko žaisti „Parduotuvę“.

Su vaikais buvo kalbama apie matytas profesijas, kokią naudą duoda žmonės dirbdami šiuos darbus. Vaikai žaidė žaidimus, kurie skatina bendradarbiavimą, pagarbą kito darbui.

Visi žaidimai ir bandymai įsigyventi į vaidmenį suteikė vaikams daug patyrimo džiaugsmo ir smagių emocijų. Žaidimų metu lavėjo vaikų vaizduotė, mokėsi dirbti komandoje, ugdėsi vaikų kūrybiškumas, smulkioji motorika. Žaisdami stengėsi įvardinti profesijas, lavėjo vaikų kalba, plėtėsi žodynas. Teigiamos emocijos padėjo vaikams laisviau reikšti savo mintis, dalintis patyrimais, vaikai pradėjo jaustis savarankiškesni.

Užbaigdami rytmetį, ugdytiniai labiausiai domėjosi ir kalbėjo, kad užaugę norėtų dirbti gydytojais. Vaikai įgijo daugiau naujų žinių apie žmonių profesijas.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė