PROJEKTAS ĮSTAIGOJE „KAI RANKYTĖS ŠVARIOS – ŠYPSOSI VEIDELIS“

2021.02.01-2021.02.05 lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė vykdė įstaigos sveikatos stiprinimo grupės parengtą projektą „Kai rankytės švarios – šypsosi veidelis“. Projekto tikslas – atkreipti vaikų dėmesį į rankų higienos svarbą, įgyti žinių, kaip ir kada tinkamai plautis rankas.

Pasak sveikatos specialistų, vasarą žmonės dažniausiai serga žarnyno infekcinėmis ligomis, žiemą – gripu. Rankų plovimas su muilu yra vienas efektyviausių būdų apsisaugoti ne tik nuo žarnyno užkrečiamųjų ligų, bet ir nuo oro lašeliniu būdu perduodamų infekcijų. Kiekvienas turime žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas.

Projekto metu ugdytiniai su mokytojomis žiūrėjo mokomuosius filmukus apie mikrobus ir jų plitimą, atliko eksperimentus su muilu, rinko informaciją iš paruoštų  lankstinukų, skaidrių, kaip, kada ir kodėl reikia plautis rankas.  Ugdytiniai, pasitardami su mokytojomis, aiškindamiesi, sekdami vieni kitų pavyzdžiu, kruopščiai plovėsi rankas. Neužmiršo pirštukų galiukų bei tarpupirščių, nes ir juose slepiasi  daugybė mikrobų. Ragino vieni kitus laikytis grupėse priimtų susitarimų – prieš valgį, pasinaudojus tualetu ir pastebėjus nešvarumus, kruopščiai plauti rankas. Baigiantis projektui ugdytiniai kūrė kolektyvinius darbus – plakatus, kurie atspindėjo projekto temą „Kai rankytės švarios – šypsosi veidelis“.

Šio projekto metu ugdytiniai gilino žinias sveikatos saugojimo kompetencijoje, ugdydami gebėjimą  užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui artimoje aplinkoje.

 

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja S. Milašauskienė