Projektas „Kuo užaugęs noriu būti?“

Lopšelio – darželio „Vyturėlis“ ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ ir „Svirpliukų“ grupės visą Kovo mėnesį dalyvavo projekte „Kuo užaugęs noriu būti?“, kurio tikslas – sudominti vaikus įvairiomis profesijomis ir supažindinti su jų veikla. Projekte dalyvavo ugdytinių tėvai ir pristatė savo profesijas, tai buvo kuriamas ugdytinių, tėvų bei pedagogų bendradarbiavimas ir įsitraukimas į ugdomąjį procesą.

Projekto metu tėvai pristatė savo profesijas ir leido iš arčiau pažvelgti ugdytiniam į įvairaus darbo specifiką. Vaikam tai sukėlė didelį susidomėjimą.

Benedikto tėtis P. pristatė „Kario“ profesiją. Supažindino su kario ekipuote, darbo principais. Leido vaikams iš arti pamatyti bei paliesti kario reikmenis, kuriuos naudoja savo darbe. Taip pat parodė kaip maskuojasi esant pratyboms ir visus norinčius kvietė užsimaskuoti veidus.

Kerniaus tėtis E. Supažindino su „Ugniagesio“ profesija. Papasakojo kaip reikia atsakingai elgtis su ugnimi, ką reikia daryti kilus gaisrui. Ugdytiniai galėjo apsirengti ugniagesio uniforma, pasimatuoti batus, šalmą. Taip pat visi gavo dovanų edukacinę knygelę apie ugniagesio darbą.

Domo tėvai supažindino su „Policiniko“ profesija. Pareigūnas Amsius visiems papasakojo apie policijos svarbą kokia yra policijos pareiga „Saugoti, ginti, padėti“ Domo mama, parodė priemones, kurias turi kiekvienas pareigūnas ir kaip jomis naudoti. Vaikai turėjo galimybes jas paliesti ir pasimatuoti. Ugdytiniai gavo atšvaitus dovanų, kad būtų saugūs kelyje.

Išvykoje į Raudondvario dvarą susipažinome su Benedikto močiute, kuri mums parodė muziejininko profesijos užkulisius. Kaip svarbu prižiūrėti tvarką, ir kaip sudominti lankytojus eksponatais. Vaikai apžiūrėjo muziejuje esančią Velykinių margučių parodą.

Samuelio mama I. Pristatė „Muzikanto“ profesija. Vaikus supažindino su įvairiais muzikos instrumentais: gitara, okulėle, būgnais (dideli, maži), kanklėmis, lėkštėmis, barškučiais. Vaikai šoko ratelį pagal I. gitara grojamą dainą. Ugdytiniai galėjo išbandyti visus muzikos instrumentus.

Lėjos mama I. vaikam pristatė „Picų kepėjos“ profesiją. Visus supažindino su picos kepimo paslaptimis. Ugdytiniai patys darželio valgykloje ruošė savo gamybos picas, dėjo padažą, reikiamus ingredientus bei atsakingai pašovė į orkaitę. Iškepus picoms visi ragavo rezultatą. Bei vaišino darželio bendruomenės draugus.

Sofijos tėtis M. pristatė „Fotografo“ profesiją. Ugdytiniai galėjo iš arti pažvelgti iš kur atsiranda nuotraukos. Kaip svarbu išlaukti tinkamos akimirkos, jog užfiksuotum nesuvaidintą emociją. Pristatė „droną“, fotografavo vaikus iš padangės. Vaikai turėjo galimybę patys bent akimirkai tapti fotografais.

Sofijos mama L. vaikus nustebino su „Manikiūristės“ profesija. Vaikus supažindino su rankų higiena ir jos svarba. Padovanojo išmanųjį  muiliuką, kuris parodo kur ant delniukų yra dargiausiai bakterijų. Pristatė manikiūro bei pedikiūro priemones. Ši profesija labiausiai sužavėjo mergaites. Visos mergaitės galėjo papuošti savo nagučius vaikišku nagų laku.

Jorio mama L. pristatė vaikams „Mokslininko“ profesiją. Vaikus supažindino su mokslo ir žinių svarba. Parodė svarbiausią įrangą ir priemones su kuriomis dirba mokslininkai. Parengė užduotį apie daržoves ir jų klasifikaciją.

Jorio tėtis E. parengė „Santechniko“ pristatymą. Visa grupė buvo pripildyta įvairių įrankių ir vamzdžių. Vaikai galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys paliesti bei išbandyti kai kuriuos įrankius. Jorio tėtis Pagamino iš vamzdžių lanką, kurį išbandė ne tik ugdytiniai bet ir mokytojos.

Liepos mama I. supažindino su „Raštinės vedėjos“ profesija. Vaikai turėjo galimybę išbandyti raštinės kanceliarines priemones, mokėsi ruošti dokumentų aplanką

Projekto metu ugdytiniai smalsiai įsitraukė į mokytojų bei tėvelių rengiamas veiklas, domėjosi profesijomis ir panoro tapti įvairiais pristatytų profesijų atstovais. Buvo ugdomas smalsumas, gebėjimas bendrauti bei bendradarbiauti. Kuriamas glaudus ryšys tarp vaikų ir jų tėvų. Tėvai galėjo prisidėti prie savo vaikų ugdomosios veiklos.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Neringa Žilienė ir Gintarė Povilaitienė