Projektas „Magiški kiaušiniai“

Kovo 29 – balandžio 3 dienomis ikimokyklinės „Drugelių“ grupės ugdytiniai turėjo galimybę vykdyti ypatingai įdomų „Magiškų kiaušinių“ projektą. Tai projektas, skirtas vaikams, kurio metu mažieji išvysta mažą gamtos stebuklą – skylančius tikrus vištų kiaušinius ir iš jų išsiritančius viščiukus. Ugdytiniai stebėjo, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir dažnai valgome, išsirita nauja gyvybė. Dažnai vaikai nebežino, iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, o juo labiau niekada nėra regėję iš jo išsiritančio paukštelio. Grupėje buvo sumontuota įranga (inkubatorius, gyvoji medžiaga – 9 kiaušiniai, gyvenamasis narvas, lesykla, girdykla, šildymo plokštė). Iš 9 kiaušinukų išsirito skirtingų spalvų 7 viščiukai. Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo paukštelio išsilukštenimą iš kiaušinio, išsiritusio mažylio pastangas išdžiūti, sušilti, gyventi. O paaugusiais viščiukais nuoširdžiai rūpinosi: lesino, girdė, keitė pjuvenas, glostė, mylavo ir džiaugėsi. Projektas suteikė ugdytiniams žinių apie gyvąją gamtą ir paliko daug šiltų ir nepamirštamų įspūdžių.

 

Mokytojos Daiva Murinienė ir Odeta Valentinavičienė.