PROJEKTAS „MANO KNYGELĖS DAR PLONOS“

Lopšelio „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai kiekvieną dieną Ryto ratą pasikviesdavo pasaką:

,,Pasaka, pasakėle,

Tu ateik nors minutėlei,

Aukso rūbą apsivilk,

Nieko, nieko nepalik!“

Smagu buvo matyti, kaip vaikučiai stengiasi kartoti ketureilį, įsitraukia į siūlomas veiklas, žaidimus. Tris pasakų knygeles nunešėme į Pasakų namelį Raudondvaryje. Bendradarbiaujant su grupės bendruomene, kasdien pasaką sekdavo vis kito vaikučio mamytė.

Pirmadienį ugdytiniai išgirdo nuotoliniu būdu sekamą pasaką „Liūtas ir pelė“. Aptarė, kas yra didesnis – liūtas ar peliukas, ar draugiški jie buvo. Kiekvienas pasirinktinai iš popieriaus pasigamino liūtą arba pelytę.

Antradienį vaikai klausėsi pasakos „Ropė“. Išklausę bandė sudėlioti pasakos personažus eilės tvarka. O pasigaminę karūnas su pasirinktu personažu, patys vaidino šią pasaką. Oi, kiek buvo juoko, kai pavyko išrauti ropę.

Trečiadienį ugdytiniai su nekantrumu laukė, kol atkeliaus pasaka „Tapu tapu su mama“. Pakalbinti vaikučiai įvardino, kaip jaučiasi pasakos personažas Stirniukas, ką mėgsta jie veikti kartu su savo mamytėmis.

Ketvirtadienį išklausę pasaką „Pelenė“, vaikai patys tapo princais ir princesėmis, matavosi Pelenės pamestą kurpaitę, žaidė žaidimą „Susimaišę batai“.

Penktadienį ugdytiniai klausėsi sekamos pasakos „Bitė ir aš“. Visiems labai patiko dainuoti dainelę su judesiais „Daina apie bitę“ ir pasigaminti iš antrinių žaliavų po bitelę. Norėdami paminėti Šv. Agotos dieną, vaikai klausėsi pasaką „Pagrandukas“. Sužinojo iš ko galima pasigaminti Pagranduką. Pasiraitoję rankoves ir pasipuošę prijuostėmis, visi kartu pylė į indą miltus, mieles, vandenį, minkė tešlą ir išsikepė po Pagranduką.

Visą savaitę vaikučiai su savo šeima kūrė pasakas, kurias užrašė, iliustravo ir buvo sukurta bendra „Skruzdėliukų“ grupės „Pasakų knyga“. Ugdytiniams labai patinka klausytis šių pasakų.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Virginija