PROJEKTAS „NUO RAIDELĖS PRIE ŽODELIO“

  • Iš kur atsirado raidės? Ar visame pasaulyje jos vienodos? Kaip kalba kurtieji? O kaip skaito neregiai?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškojo „Volungėlių“, „Pelėdžiukų“ bei „Vyturiukų“ priešmokyklinių gupių ugdytiniai kartu su mokytojom, logopede bei tėvais. Lapkričio 6-17 dienomis  vaikai susipažino su rašto atsiradimo istorija, lygino lietuvių kalbos ir kitų kalbų abėcėles, susipažino su Morzės, gestų kalbos abėcėlėm bei Brailio raštu. Senovinius raštus, piktogramas, hieroglifus vaikai patys kūrė molio lentelėse, rašė  plunksnom. Žaisdami kalbinius žaidimus „Išgirsk, surask, nupiešk“ vaikai  lavino foneminę klausą,  atliko garsinės analizės ir sintezės užduotis, tobulino įgūdžius stebėti, pažinti ir įsisavinti informaciją.  Smagu, kad į kūrybinius darbus įsijungė ir tėveliai. Kūrybinės savaitės metu vaikai gamino savo vardo 3D raides iš  buteliukų, dėžučių ir įvairių antrinių žaliavų, jas puošė ir dekoravo.

Džiaugiamės, kad raidžių pažinimas vaikams padeda lengviau perprasti žodžius ir mokytis skaityti, o gebėjimas ieškoti, domėtis, pažinti ir kurti užtikrina sėkmingą startą mokyklos link.

Parengė logopedė metodininkė Rūta Ordienė