PROJEKTAS ,,OBUOLĮ VALGAI – SVEIKAS AUGI“

Spalio paskutinėmis dienomis lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ ikimokyklinėse „Kiškučių“, „Stirniukų“ ir „Ežiukų“ grupėse vyko projektas ,,Obuolį valgai – sveikas augi“, skirtas paminėti tarptautinei Obuolio dienai. Projekto metu ugdytiniai su mokytojomis rytus pradėjo rytinėmis mankštomis, grupėse ar darželio kieme žaisdami judrius žaidimus Obuolio tema. Jų metu vaikai įgijo fizinės veiklos patirties, ugdėsi socialinių bendravimo įgūdžių. Žaisdami komandinius žaidimus, estafetes, gebėjo priimti bendrus sprendimus, tartis, padėti draugams.

Didelis dėmesys skirtas STEAM veikloms. Ugdytiniai didinamuoju stiklu tyrinėjo Obuolio sandarą: skilteles, sėklas, minkštą dalį, luobelę, kotelį, mokėsi pavadinti pagrindines Obuolio dalis. Svarstyklėmis svėrė, lygino, kurie Obuoliai lengvesni ar sunkesni, didesni ar mažesni. Atlikę eksperimentą ,,Kodėl Obuolys neskęsta?” sužinojo, kad didelę dalį Obuolio sudaro oras. Bandė ,,panardinti” į vandenį ir kitus vaisius: citriną, apelsiną, kriaušę, mandariną. Įsitikino, kad Obuolys, mandarinas, citrina, apelsinas – neskęsta, bet kriaušė, apelsinas (be žievės) – skęsta vandenyje. Susipažino su Obuolio augimo ciklu nuo sėklos iki Obuolio.

Patyrė kūrybos laisvę, fantazavo, lavino šnekamąją kalbą kurdami „Obuolio pasaką“. Kūrybiniame procese vartojo vaizdingus žodžius, posakius, patarles, mįsles, pasaką iliustravo savo kūrybos darbais. Lavino smulkiąją motoriką štampuodami Obuolio puselėmis, iš gamtinės medžiagos ir lego kaladėlių konstravo Obuoliukus, iš plastilino lipdė obelį su Obuoliukais, atkartojo, išmoko J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Mokyklos sode“.

Džiugu, kad į projektą įsitraukė ugdytinių šeimos. Bendradarbiaudami atliko kolektyvines užduotis – kūrė Obuolio receptų knygeles, ruošė Obuolių ir kitų vaisių bei daržovių kokteilius, kas padėjo vaikams projekto metu praplėsti žinias ir apie sveiką mitybą, jos naudą organizmui.

 

Parengė ikimokyklinio mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė