PROJEKTAS „RUDENS SPALVOS“

Raudondvario lopšelyje – darželyje ,,Vyturėlis“ 2020.10.12 – 2020.10.23 dienomis ,,Vyturiukų“ (4 – 5 m.) ir ,,Žiogelių“(3 – 5 m.) grupėse vyko projektas ,,Rudens spalvos“. Organizatorės – ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rūta Sapkauskienė ir Sandra Milašauskienė.

Projekto metu ugdytiniai  tyrinėjo gamtą, stebėjo orus, jų permainas, žymėjo pačių pagamintame orų kalendoriuje. Informaciniuose šaltiniuose ieškojo atsakymo, kodėl ir kokie medžiai meta lapus? Ugdėsi   gebėjimą atpažinti ir įvardinti kokio tai medžio lapas, jo spalvą ir formą. Ugdytiniai  aktyviai laiką leido darželio kieme: ugdėsi kūrybiškumą naudojant gamtinę medžiagą „Lapų vitražui“, reikšdami emocijas ir nuotaiką daile, bendradarbiaudami. Žaidė judrius žaidimus, ėjo muzikinius ratelius, atliko eksperimentus. Skaičiavo ir žymėjo diagramose kiek ir kokių medžių auga darželio teritorijoje. Panaudojo gamtinę medžiagą skaičių ir raidžių pažinimui. Projekto pabaigoje vyresnioji mokytoja Rūta Sapkauskienė pakvietė įstaigos koleges pasidalinti gerąja patirtimi atviroje veikloje įstaigos kiemo edukacinėse erdvėse.

 

Džiugu, kad projekte aktyviai dalyvavo ugdytinių tėveliai. Kartu su vaikais tebėjo, tyrinėjo rudeninę gamtą, ją fotografovo.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ligita Kasiukevičienė.