PROJEKTAS ,,RŪŠIUOJU – GAMTĄ TAUSOJU“

Balandžio 17–21 dienomis Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ buvo organizuotas projektas ,,Rūšiuoju – gamtą tausoju“. Kiekvienoje grupėje ryto rato metu šnekėjome, kodėl svarbu rūšiuoti atliekas, kaip galime prisidėti prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo.

Balandžio 21 d. visa darželio bendruomenė tvarkė savo artimiausią aplinką – darželio kiemą, teritoriją, pamiškę. Tvarkant buvo surinktos įvairios šiukšlės, kurios buvo rūšiuojamos ir metamos į tam skirtus konteinerius.

Ugdytiniai suprato, kad rūšiavimas nėra sudėtingas, bet labai naudingas darbas. Jie sužinojo, kad norėdami išsaugoti gamtą, mažiau jai kenkti, svarbu  rūšiuoti buitines atliekas, tokias kaip popierių, stiklą, plastiką.

Vaikai susipažino su daiktų žymėjimu ženklais „Galima perdirbti“, sužinojo, kaip taupomi gamtos ištekliai, medžiagos, iš kurių yra pagamintos pakuotės, perdirbimo metu naudojamos kaip žaliavos. Todėl labai svarbu nešiukšlinti aplinkos, rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį, elektrą. Kūrybinėse veiklose, žaidimuose galime panaudoti nebereikalingus daiktus, atliekas, antrines žaliavas. Tvariam vartojimui galime dalintis knygelėmis, žaislais, išaugtais rūbeliais, valgant maisto įsidėti tik tiek, kiek pajėgiame suvalgyti.

Ugdymo veiklose svečiavosi ir užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė Guoda Lipinė. Vaikams buvo rodomi informaciniai filmukai „Kaip rūšiuoti atliekas?“, „Gamtos išsaugojimas“, pateiktos įvairios užduotys. Ugdytiniai kartus su mokytojomis išsakė savo idėjas ir pasiūlymus apie atliekų tvarkymą, naudodami gamtinę medžiagą, kartoną, tualetinio popierius ritinėlius, audinio skiautes, siūlus ir kitas antrines žaliavas kūrė, konstravo paukščius, gyvūnus, medžius, žuvis. A3 lapo formate kurdami kolektyvinius plakatus ekologijos, atliekų rūšiavimo temomis, užrašė šūkius, mintis, kurios skatina tausoti aplinką. Darbai eksponuojami lopšelio-darželio „Vyturėlis” edukacinėse erdvėse. Projekto metu vaikai ugdėsi gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais, išgyveno teigiamų emocijų veikdami drauge, atlikdami gerus darbus.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Šidlaukė