PROJEKTAS „SAUGUS KELYJE“

Tradiciškai rugsėjo mėnesį Raudondvario lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko saugaus eismo projektas „Saugus kelyje“.  Tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą, padėti įgyti amžių ir patirtį atitinkančius saugaus elgesio įgūdžius, ugdyti atsakomybę už savo ir kito asmens saugumą.

Edukacinių filmukų pagalba ugdytiniai susipažino su kelio ženklų reikšmėmis, aptarė tykančius pavojus kelyje, diskutavo, kaip būtų galima jų išvengti. Mokytojos ugdytiniams priminė atšvaitų svarbą tamsiuoju paros metu. Ugdytiniai iš pasirinktų priemonių gamino šviesoforus, kelio ženklus, atšvaitus, pėsčiųjų perėjas. Vaikai su pedagogais grupių erdvėse iš grupėje esančių daiktų ir priemonių konstravo automobilius, imitavo, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip saugiai elgtis esant automobilio viduje. Paskutinę projekto dieną ugdytiniai su mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis keliavo po Raudondvario apylinkes, kur teorines žinias pritaikė praktiškai gatvėse, šalikelėse, sankryžose.

Saugokime save ir kitų gyvybes kelyje!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Jasukaitienė