PROJEKTAS ,,SEKU, SEKU PASAKĄ“

Spalio 23 – 27 dienomis, ikimokyklinėje ,,Žiogelių“ grupėje vyko projektas ,,Seku, seku pasaką“. Tikslas: skatinti trijų kartų (vaikų, tėvų, senelių) bendravimą ir bendradarbiavimą pagrįstą emocijų, vertybinių santykių kūrimu. Ugdytiniai visą savaitę ruošėsi popietei su seneliais: iš namų atsinešė savo senelių nuotraukas, kiekvienas vaikas savo senelius pristatė draugams, pasakojo kokie senelių pomėgiai, kokius patiekalus gamina, kaip leidžia laiką kartu. Vaikai nuotraukas priklijavo ant spalvoto popieriaus, mokytojos užrašė anūkų ir anūkių mintis apie senelius ir močiutes. Kartu sukūrėme nuostabią nuotraukų parodą, gaminome pakvietimus į  šventinę popietę ,,Seku, seku pasaką“, kūrybines dovanėles seneliams, gaminome pasakos ,,Ropė“ veikėjų karūnėles, iš antrinių žaliavų sukūrėme didžiulę ropę.

Gražų rudens vakarą ,,Žiogelių“ grupės vaikų seneliai ir močiutės skubėjo į šventę ,,Seku, seku pasaką“. Skambant muzikai salėje rinkosi seneliai, grožėjosi nuotraukų paroda, užrašytos vaikų mintys glostė senelių širdis, veidus puošė šypsenos. Ugdytiniai seneliams dainavo, šoko, kartu su seneliais sekė improvizuotą pasaką ,,Ropė“. Pasakos veikėjais tapo šventės svečiai ir vaikai. Kartu atliko senelių ir vaikų komandines užduotis: kas greičiau nuskus obuolį, kas greičiau išardys mezginį, įmins mįsles.  Vakaronės metu vaikai pajuto artimą, bendrystės jausmą su seneliais, mokytojomis. Patyrė džiugių emocijų atlikdami komandines užduotis su seneliais, šokdami bendrą lietuvių liaudies ratelį ,,Graži mūsų šeimynėlė“.

Senelių šventė darželyje – tai širdžiai mielas ir brangus įvykis, sujungiantis kartas ir sukuriantis gražius prisiminimus. Seneliai tarsi magai, galintys sukurti nepamirštamus prisiminimus savo anūkams, šią gražią popietę vaikai ir seneliai dar ilgai prisimins ir nešiosis savo širdelėse.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Sapkauskienė