Projektas „Su knyga draugausi – pasaulį apkeliausi“

Kovo 16 d. minėdami Knygnešių dieną priešmokyklinės „Volungėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės, kartu su įstaigos logopede Rūta Ordiene vykdė bendrą savaitės projektą „Su knyga draugausi – pasaulį apkeliausi“.

Puoselėjant pilietiškumą, tautos vienybės idėją, ugdytiniai susipažino su knygnešystės, atkovojusios lietuvišką laisvą žodį, fenomenu. Daug atradimo džiaugsmo suteikė išvyka į „Volungėlių“ grupės ugdytinio tėčio darbovietę – spaustuvę „Taurapolis“, kurioje priešmokyklinių grupių ugdytiniai tyrinėjo knygos atsiradimo procesą, stebėjo spausdinimo eigą. Ugdytinių komandinius ir orientacinius gebėjimus atskleidė aktyvus žaidimas „Knygnešio pėdsakais“. Jo metu, bandydami „iššifruoti“ slaptą knygnešių sentenciją, ugdytiniai darželio patalpose (rūsyje, logopediniame kabinete, valgykloje ir salėje) ieškojo paslėptų žodžių. Tam tikslui jie turėjo pasitelkti skaičiavimo, mįslių įminimo, grupavimo, lyginimo, eksperimentavimo, loginio mąstymo įgūdžius. Pasijautę tikrai sekliais, ugdytiniai salėje su tikra plunksna ir rašalu užrašė sėkmingai „iššifruotą“ sentenciją „Knyga – geriausias mano draugas“. Projekto užbaigimui priešmokyklinukai aplankė Raudondvario biblioteką, kurioje stebėjo garsinį teatralizuotą skaitymą „Voro vestuvės“ (pagal J. Marcinkevičiaus kūrybą) ir bibliotekininkėms padovanojo iš senų knygų išlankstytus ežiukus, kurie papuošė bibliotekos erdves.

Šio projekto metu ugdytiniai susipažino su lietuviško rašto istorija, o per meninę veiklą, eksperimentavimą, komandinius žaidimus bei išvykas užtvirtino savo žinias ir lavino gebėjimus kritiškai mąstyti apie Lietuvos laisvę, valstybingumą bei kultūrą.

 

Parengė priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Gerda Patinskienė