PROJEKTAS SU UGDYTINIŲ TĖVELIAIS „ŠVARŪS DANTUKAI – SVEIKI DANTUKAI“

Vasario mėn.  lopšelyje – darželyje „Vyturėlis“ vyko projektas „Švarūs dantukai – sveiki dantukai“. Vienas iš projekto uždavinių – ugdyti vaikų burnos higienos įgūdžius ir skatinti vaikus nuolat rūpintis dantukais bei juos prižiūrėti. Dantukų valymas vaikams turėtų suteikti tiek pat džiaugsmo kaip ir žaidimas. Per užsiėmimus vaikai buvo skatinami  rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus ir gražius. Ugdytiniai apžiūrėjo savo dantukus veidrodyje, atkreipė dėmesį į jų spalvą, formą, dydį, juos skaičiavo, sužinojo, kas saugo, stiprina, gražina dantukus, o kas jiems kenkia.

Veiklos metu „Stirniukų“ grupės  ugdytinės mama    Indrė Švedienė, kuri dirba klinikoje „Oksdenta“ su odontologe Sigita Repečkiene,  naudodama didelį dantų muliažą, ugdytinius mokė taisyklingai valytis dantukus, įtvirtino burnos higienos įgūdžius. Siekiant įtvirtinti žinias apie dantukų priežiūrą, ugdytiniai atliko užduotį „Linksmi ar liūdni mano dantukai“, sužinojo, kurie maisto produktai stiprina dantukus, kurie jiems kenkia.

Žiūrėjo edukacinius filmukus, klausėsi pamokančios pasakos apie „Ėduoniuko ir Bakteriuko kelionę dantukų šalyje“, diskutavo.  Klausydamiesi dainelių apie dantukus, mažieji atliko kūrybinius darbus, skirtus smulkiosios motorikos lavinimui, žaidė vaidmeninius žaidimus „Odontologai“, kurdami dantukus iš modelino, valė „nešvarumus“ ir „apnašas“ nuo dantų tikru šepetėliu.

Bendradarbiaudami tėvai ir pedagogai formuoja teigiamus vaikų dantukų valymo įpročius namuose ir darželyje. Tikimės, kad sąmoningas ir sistemingas dantų valymas taps kasdieniniu įpročiu kiekvienam projekto „Švarūs dantukai – sveiki dantukai “  dalyviui.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė Jurgita Kučinskienė